'Maskeli Şebnem' için Kızılay çadırına koştular

'Maskeli Şebnem' için Kızılay çadırına koştular Alanya lösemi hastası öğretim görevlisi Şebnem için seferber oldu -'Maskeli Şebnem' olarak bilinen 30 yaşındaki Şebnem Köseoğlu için, Alanya halkı Kızılay çadırına gidip kök hücre bağışçısı oldu.

'Maskeli Şebnem' için Kızılay çadırına koştular
Alanya lösemi hastası öğretim görevlisi Şebnem için seferber oldu. 'Maskeli Şebnem' olarak bilinen 30 yaşındaki Şebnem Köseoğlu için, Alanya halkı Kızılay çadırına gidip kök hücre bağışçısı oldu

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Şebnem Köseoğlu, geçen sene eylül ayında yakalandığı lösemiye karşı savaşını sürdürürken, Alanyalılara kök hücre bağışı yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Uygun ilik bulunması amacıyla başlatılan ve 3 gün sürecek olan kök hücre bağışı kampanyası ilçede çığ gibi büyüdü. AHEP Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Görevlisi Şebnem Köseoğlu, geçen yıl eylül ayında yakalandığı lösemiyi, gördüğü kemoterapi tedavisi ile ocak ayında atlattı. 2 hafta önce kan veren ve yeniden hastalığının nüksettiği anlaşılan Köseoğlu, lösemi ile olan savaşına yeniden başladı. Hastalıkla mücadele eden Köseoğlu, sosyal medyadan çağrı yaparak Alanyalıları kök hücre bağışında bulunmaya davet etti.

"Benim maskemden kurtulmam için yardımına ihtiyacım var " Köseoğlu, sosyal medyadaki paylaşımında şunları söyledi: "Merhaba Şebnem ben, son zamanda en bilinen adımla maskeli Şebnem şu anda lösemiyle savaşıyorum ve ilik nakli gerekmekte. Benim maskemden kurtulmam için yardımına ihtiyacım var. Yapman gereken tek şey Kızılay'a gidip 3 tüp kan vermek ve bir imza atmak. Yani toplamda 5 dakikada benim ve benim gibilerin hayatını kurtarabilirsin. Hadi bakalım desteklerini bekliyorum. " 4 gün sürecek kampanya başlatıldı Çağrı sonrası kampanya başlatılarak Atatürk Anıtı önünde kurulan Kızılay çadırına kök hücre bağışı için Alanya halkı davet edildi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in yanı sıra STK başkanları ve siyasi parti temsilcileri kampanyaya duyarsız kalmadı. Sosyal medya üzerinden ise kampanyaya destek çığ gibi büyüdü.

"Alanya'da yaşayan herkesi bu kampanyaya davet ediyorum " Kök hücre bağışında bulunan Yücel burada gazetecilere açıklama yaptı. Şebnem Köseoğlu'na acil şifalar dileyen Yücel, Şebnem gibi bir çok kişinin çok hücre bağışı beklediğini söyledi. Yücel, " Türk milletinin her zaman hayırsever ve yardımsever olduğu çok iyi biliyorum. Kampanya kapsamında sadece Şebnem değil, Şebnem gibi kök hücre bekleyen herkese destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bende bugün vatandaşlık görevimi yaparak bağışta bulundum. Alanya'da yaşayan herkesi bu kampanyaya davet ediyorum. Şebnem kardeşime de Allah'tan acil şifalar diliyorum " diye konuştu. Kampanyanın cuma günü akşama kadar süreceği belirtildi.

25.7.2019 - 40464

İlgili Diğer Yazılar
Yaşlanmak istemeyenler kansere dikkat
Yaşlanmak istemeyenler kansere dikkat
'Yılda 23 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor'
Şırnak
Şırnak'ta KETEM sayesinde 43 kadın kanserden kurtuldu
Neslican Tay
Neslican Tay'ın cenazesi Rize'de toprağa verildi
Malign mezenkimal tümör nedir?
Malign mezenkimal tümör nedir?
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]