Meme Estetiği Yaptırmak İsteyenler Dikkat

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte genellikle meme büyütme estetiği de gerekebildiğini belirtti.

Meme Estetiği Yaptırmak İsteyenler Dikkat
Kadınlar, özellikle çok kilo verdikten ya da çocuk sahibi olduktan sonra daha genç görünmek ve daha genç hissetmek isterler. Yaşam süreçleri doğal akışta vücudunuza zarar verir, ancak göğüs dikleştirme ve göğüs büyütme estetiklerini birleştirerek bu hasarı tersine çevirmenin yolu vardır.

HANGİ GÖĞÜS İMPLANTI SİZİN İÇİN UYGUN?

Doğru tipte göğüs implantlarına karar vermek operasyonun en önemli aşamasıdır. Ameliyattan sonra nasıl görüneceğini ve hissedileceğini etkileyecektir, bu yüzden doğru seçeneği seçmek önemlidir. Üç seçeneğiniz var:

İçi tuzlu su dolu olan salin implantlar, içi jelle dolu olan kabuklu implantlar. Jel doğal meme dokusuna daha çok benzediği için günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Temassız meme estetiği sayesinde dikiş izleri artık daha küçük… Bu teknikte boş implant küçük bir insizyon yoluyla sokulur, daha sonra dolgu malzemesi ile şişirilir.

MEME İMPLANTI NASIL YERLEŞTİRİLİR?

İstediğiniz implant tipini seçtikten sonra, yerleşimi dikkate almanız gerekir. İmplantlar, pektoral kasın (submusküler) arkasına veya göğüs dokusunun arkasına (subglandüler) yerleştirilebilir.

Submusküler yerleşimin iyileşmesi daha uzun sürer ve daha uzun bir ameliyat gerektirir, ancak daha doğal bir görünüm ve his sağlar. Ayrıca, göğüs dokusunu taramaya açık bırakır ve yara dokusunu minimumda tutar. Subglandüler yerleştirme daha hızlı bir ameliyattır ve hiçbir kas tutulmadığı için iyileşmesi daha kolaydır. Daha büyük bir implantın kullanılabileceği anlamına gelir, ancak yara izi dokusu, implantlar daha belirgin ve implantlar için daha az destek olasılığı vardır. İki tekniğin de farklı avantajları vardır. Hangi tekniğin kişi için daha uygun olduğuna karar vermek kişiye özel muayene ve istişare yapılması gerekir.

BOYUT ÖNEMLİDİR

Göğüs boyutu hesaplaması için günümüzde 3D tasarım cihazları ile hologram ya da 3D mask gibi görüntüleme teknikleri kullanılır. Bu sayede hasta simülasyon görüntüleri üzerinden en uygun meme boyutuna cerrahı ile birlikte karar verebilir.

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME

Göğüs dikleştirme, göğüs başını ve areolayı hareket ettiren, göğsü kaldıran ve fazla cildi yok eden temel bir işlemdir. Özellikle sarkmış göğüslerde oldukça etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Göğüs dikleştirme ile göğüs büyütme operasyonlarını birleştirmek, estetik operasyondan daha etkili sonuçlar almaya yardımcı olabilir. Göğsünüzü doğru bir şekilde konumlandırılabilir ve onlara şekil vermek için göğüs dikleştirilebilir, implant ile kaybedilen hacim geri kazandırılabilir.

Sarkma, şekilleri eşit olmayan veya çok küçük olan kişiler zamanla göğüslerinden memnun olmayabiliyor, bu bazı kişilerde özgüven kaybına da yol açabiliyor. Bu durumda göğüs dikleştirme ile göğüs büyütme estetiğinde faydalanarak kendilerini daha iyi hissedebilirler.

5.11.2018 - 36313

İlgili Diğer Yazılar
Plastik cerrahlar Gaziantep
Plastik cerrahlar Gaziantep'te bir araya geldi
"Yüz gençleştirme kişiye özgü olmalı"
"Yüz gençleştirme kişiye özgü olmalı"
Kepçe kulak sorunu okul hayatını olumsuz etkiliyor
Kepçe kulak sorunu okul hayatını olumsuz etkiliyor
Burun estetiğinde merdiven altı merkezlerden kaçının
Burun estetiğinde merdiven altı merkezlerden kaçının
Ameliyatsız yanak inceltme mümkün!
Ameliyatsız yanak inceltme mümkün!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]