Meme Kanseri Hastalarına Özel Yaklaşım!

Acıbadem Maslak Hastanesi Meme Kliniği" hekimi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ertuğrul Gazioğlu, klinik ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Meme Kanseri Hastalarına Özel Yaklaşım!

Acıbadem Sağlık Grubu’nun şimdiye kadar hizmete açtığı hastaneler arasında, güçlü kadrosu, mimari yapısı, kullandığı yüksek teknoloji, iç donanım ve tıbbi hizmet yelpazesi anlamında tüm Türkiye'nin ve çevre ülkelerin gururu olacak bir hastane olma özelliği taşıyan Acıbadem Maslak Hastanesi, tıbbi yapılanma açısından da büyük dikkat çekiyor.


Yarıya yakınını üniversite üyelerinin oluşturduğu hekim kadrosuyla multidisipliner yapılanmaya gidilen hastanede, ekipler oluşturulurken belirli disiplinlerin birbirini tamamlaması, desteklemesi ve böylece iş veriminin artırılmasına büyük önem verildi.


Hekimlerin belirli konularda bilgi derinliklerini ve deneyimlerini daha da arttırmalarını, bu sayede hastanın daha yüksek kalitede hizmet almasını sağlamak amacıyla genel dallar içinde branşlaşmaya giden hastanede, her cerrahi alan için özel uzmanlardan oluşan ekipler bulunuyor.


Her on kadından birinde rastlandığı için özellikle son yıllarda kadınların korkulu rüyası haline gelen meme kanseri başta olmak üzere, meme ile ilgili tüm sorunlara en son teknoloji ve güvenilir kadroyla cevap veren “Acıbadem Maslak Hastanesi Meme Kliniği” de bu yapının en önemli ayaklarından birini oluşturuyor.


“Meme cerrahisi Acıbadem’in diğer kuruluşlarında da verilen bir hizmet. Ancak Acıbadem Sağlık Grubu, Maslak Hastanesi’nde yeni bir oluşuma öncülük ederek diğer cerrahi branşlar gibi ‘meme’ için de ayrı bir klinik kurdu. Bu yeni oluşum içinde bir genel cerrah tüm genel cerrahi hastaları ile değil, sadece uzmanlaştığı cerrahi alanın hastaları ile ilgileniyor.”


Branşlaşma ile Hem Hasta Hem Hekim Kazançlı!


Branşlaşmanın hem hekimin daha iyi hizmet verebilmesi hem de hastanın daha iyi hizmet alabilmesi açısından çok olumlu bir yapılanma olduğunu belirten Prof. Dr. Ertuğrul Gazioğlu şunları söyledi:


“Rahatsızlığı sebebiyle hastaneye başvuran hasta, rahatsızlığı ile ilgili ayrı bir poliklinik olduğunu öğrenince çok rahatlıyor. Hasta, sorununa ilişkin her çözüme aynı çatı altında, sadece o konuya yoğunlaşmış hekimlerden ulaşabiliyor.


Rahatsızlığı ile ilgili yapılması gereken tüm tanı ve tedavi işlemlerinin aynı yapı içinde gerçekleştirilebilecek olması hastada güven duygusu oluşturuyor. Farklı branşların desteği gerektiğinde de hasta aynı ortamda bu hizmeti alabiliyor. Bu tür yapılanma aynı zamanda hekime de büyük avantajlar sağlıyor. Hekim bir tek konuya yoğunlaştığında konuyla ilgili daha çok okuyor, güncel gelişmeleri takip ediyor, bilgi birikimi çok artıyor, derinleşiyor. Tek branşla ilgili çok sayıda vakayı inceleme fırsatı olduğu için çok daha fazla deneyim kazanmış oluyor. Sonuçta klinik deneyim ve bilgi birikimi birbirine paralel olarak artmış oluyor.”


Hekimin belirli bir konuda ne kadar bilgisi olsa da, özellikle meme kanseri gibi hastalıkların tanı ve tedavisinin farklı aşamalarında diğer branşların desteğine gereksinimi olduğunu belirten Prof. Dr. Ertuğrul Gazioğlu sözlerine şöyle devam etti:


“Tanı ve tedavide yer alacak olan diğer tıp dallarından hekimlerin de meme kanseri konusunda deneyimli olmaları ve her an ulaşılabilecekleri bir ortam sağlanması tedavinin başarısını doğrudan etkilemektedir.


Acıbadem Maslak Hastanesi Meme Kliniği’nin bir özelliği de, meme kanseri vakalarının Genel Cerrah, Radyolog, Patolog, Radyasyon Onkoloğu, Medikal Onkolog, Nükleer Tıp Uzmanı ve Psikiyatr hekimlerin aynı çatı altında oluşturacakları bir konseyde değerlendirilmesi imkanını sunmasıdır. Ayrıca, meme kanseri şüphesi ile Acıbadem Meme Kliniğine başvuran hastanın daha tanı koyma aşamasında cerrahın radyoloji ve patoloji ile anında konsültasyon yapma ortamı oluşturulmuştur.


Tedavinin her aşamasında ilgili branş hekimleriyle her an işbirliği yapılabilecek şartların sağlanmış olması, hastanın en üst düzeyde hizmet almasına katkıda bulunacaktır. Gelişmiş ülkelerin önde gelen meme kliniklerinde uygulanmakta olan bu multidisipliner yaklaşım yöntemleri ile Acıbadem Meme Kliniği’nde meme hastalıkları konusunda en yüksek standartlara ulaşılmaktadır.”

14.01.2011 - 4175İlgili Diğer Yazılar
Kansere karşı
Kansere karşı 'arı zehri' ilacı
"75 yaşında erkek meme kanserini yendi"
"75 yaşında erkek meme kanserini yendi"
Babada prostat varsa kızında meme kanseri görülebiliyor
Babada prostat varsa kızında meme kanseri görülebiliyor
Meme kanserinin son yıllarda artış göstermesinin sebepleri!
Meme kanserinin son yıllarda artış göstermesinin sebepleri!
Denizli
Denizli'de 'Meme Kanseri Farkındalık' ayı etkinliği
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]