Memorial Antalya Hastanesi Da Vinci Robotik Cerrahi Merkezi'nde!

Akdeniz Bölgesi'nin ilk ve tek 'da Vinci Robotu'nu, Antalya'ya getirerek, Da Vinci Robotik Cerrahi Merkezi'ni kuran Memorial Antalya Hastanesi, da Vinci'yi 5M Migros Alışveriş Merkezi'nde tanıttı.

Memorial Antalya Hastanesi Da Vinci Robotik Cerrahi Merkezi'nde!

Memorial Antalya Hastanesi ‘da Vinci Robotik Cerrahi Merkezi’nde kullanılan robotla aynı özelliklere ve boyuta sahip ürün, her yönü ve tüm özellikleriyle ziyaretçilere anlatıldı.

Tıp dünyasında teknolojinin ulaştığı en ileri düzeye sahip olan son teknoloji “da Vinci Robot”, özellikle üroloji ameliyatlarında ve prostat kanseri cerrahisinde kullanılıyor.


Memorial Antalya Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Op. Dr. Murat Akand ile Genel Cerrahi ve Gastroentoroloji Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Behlül Baydar’ın  cihazın kullanımıyla ilgili tıbbi bilgi verdiği tanıtımda, Antalyalılar teknoloji harikası olarak tanımlanan robotu yakından görme imkanı buldu.


Organizasyonda, robotik cerrahinin uygulama alanları ve iyileşme süreciyle ilgili bilgi alan ziyaretçiler, teknoloji harikası robotu hayranlıkla izledi. 15 kişiye Memorial Antalya Hastanesi’nde ücretsiz PSA testi (prostat kanseri taraması) verilen tanıtımda cerrahi teknolojinin geldiği son nokta, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.  . 


Da Vinci Robotik Sistem dört noktadan vücudun içine açılan ufak deliklerden girerek, vücut içindeki en derindeki organları (ki bunların en başında prostat ve mesane gelmektedir) 10 -20 kat büyütme altında ve yüksek çözünürlüklü üç boyutlu görüntü eşliğinde, vücut içinde 7 boyutta hareket eden robot kolları ve bunların ucundaki ince-ufak cerrahi aletlerle, cerrahın kontrolünde, ameliyatın gerçekleştirilmesini sağlar.

2.11.2010 - 2899Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]