Memurlar Sosyal Hayatın Neresinde?

Memurların haklarını öğrenmek ve değişen şartlara ayak uydurmak için faydalanabileceği en kapsamlı internet sitesi memuruz.net. bu kadar net…

Memurlar Sosyal Hayatın Neresinde?
 

 

MEMURLAR SOSYAL HAYATIN NERESİNDE?Memurlar hakkında herkesin kalıplaşmış görüşleri vardır. Memurların daha rahat şartlarda çalışır. Memurların iş yükü daha azdır. Memurlar sosyal hayatlarına ayıracak daha fazla vakit bulurlar.  Peki bu gerçeği ne kadar yansıtıyor?
 
Memurların hayatındaki en zorlu dönem zorunlu görev süresi olsa gerek. Göreve yeni başlayan memurlar, genellikle alışık olmadıkları, bambaşka bir coğrafyada ve aşina olmadıkları bir sosyal ortamda çalışmak durumunda kalıyor. Özellikle ailesi ve çocukları olan memurlar için durum daha da zorlu, çünkü bu durumda adapte olması gereken sadece kendisi değil, yükümlü olduğu ailesi  de söz konusu. Memurlar ve ailelerin karşılaştığı zorlukları, eşinin de tayin durumu ve ya tayin olduğu yerde yeni bir iş bulma zorluğu, okuluna ve sosyal ortamına alışmış çocukların yeni ortama uyum sağlamaktaki yaşadıkları zorluklar veya geldikleri yerdekine eşdeğer seviyede bir okul bulmak olarak sıralanabilir. Eğer çocuklu memurlarda çocuklar okul yaşına gelmemişse durum daha da vahim. Çünkü küçük yaştaki çocuklarına iyi bir bakım sunacak bir kreş bulmak memur aileleri için daha zorlu bir durum.
 
MEMURLAR VE SİYASET
 
Memurlar için siyasetin ne kadar önem arz ettiği herkes tarafından bilinir. Siyasi konjonktürün değişmesi çoğu memurun siyasi görüşünü saklamasına yol açar. Memurlar çoğu zaman egemen erklerin tarafında gözükme, eğer karşı görüşten ise kendini saklama zorunluluğunda hisseder kendini. Memurlardan genel beklenti siyasileşmemek, herhangi bir tarafın rantına uygun davranmamaktadır. İdealist memurlar gerçektende böyledir. 
Her zaman bu ideallerle uyulduğunu söylemek gerçektende zor. Memuriyetle ilgili gerçekler ideallerle çelişiyor. Çoğu memur yaşadığı şef veya müdür baskısından yakınır. Siyasi erklerin sürekli değişmesi, yaşadıkları mobing, tayin veya sürülme korkusu memurlar hakkındaki acı realitelerin başlıca bir kaçıdır.

 

 

18.3.2014 - 14030

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]