Mezitli Belediyesi Meme Kanseri ve Rahim Ağzı Kanseri Etkinliği Düzenledi

Mezitli Belediyesi, meme kanseri ve rahim ağzı kanseri konusunda etkinlik düzenleyerek erken tanının önemini vurguladı. Eğitimde meme kanseri ve rahim ağzı kanseri hakkında bilgiler verildi ve önlemler anlatıldı.

Mezitli Belediyesi, 'Erken Tanı Hayat Kurtarır' sloganıyla Belediye Meclis Salonu'nda meme kanseri ve rahim ağzı kanseri konusunda etkinliği düzenledi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Günümüzün en yaygın kanser türü olan meme kanserin önüne geçmek için eğitimler veriyoruz. Meme kanserinde erken tanı çok önemli. Bu tür eğitimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Mezitli Belediyesi, Akdeniz Rotary Kulübü, Mersin Kızkalesi Rotary Kulübü ve Mersin OlbaRotary Kulübü iş birliğiyle son günlerde hızla artış gösterilen meme kanseri ve rahim ağzı kanseri konusunda eğitim verildi. 'Erken Tanı Hayat Kurtarır' sloganıyla belediye Meclis Salonu'nda yapılan etkinliğe özellikle kırsal bölgede bulunan üretici kadınların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Prof. Dr. Canan Öztürk tarafından, meme kanserinde erken tanının önemi anlatıldı. Kendi kendine meme muayenesi hakkında bilgi verildikten sonra katılımcılarla birlikte maket üzerinde uygulama yapıldı. Op. Dr. Aslı Bilekdemir ise rahim ağzı kanserinde erken tanının önemi, alınması gereken tedbirler ve yöntemleri anlattı. Rahim ağzı kanserini önlemek amacıyla, 9 yaş itibariyle uygulanabilen HPV Aşısı konusunda bilgiler verildi.

Çağımızın en yaygın kanser türlerinden birisinin meme kanseri olduğunu hatırlatan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Her yıl olduğu bu yılda Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı nedeniyle özellikle kadınlarımızı bilinçlendirecek etkinlikler düzenliyoruz. Her geçen yıl hızla artan kanser hastalığı maalesef her insanın başına gelebilecek bir durum. Özellikle günümüzün en yaygın kanser türü olan meme kanserin önüne geçmek için eğitimler veriyoruz. Meme kanserinde erken tanı çok önemli. Bu nedenle belediyemiz ve Rotary kulüpleriyle birlikte farklı etkinlikler düzenliyoruz. Kadınlarımız burada bilgileniyor, ne yapması gerektiklerini uzmanlar tarafından öğreniyorlar. Bu tür eğitimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

15.9.2023 - 82522Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]