Mutlu Mutluluk: İsimdeki uyum mezuniyette en mutlu insan ben olabilirim

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Mutlu Mutluluk, 'Hekimlik Andı'nı okuduktan sonra hekim oldu. İsmindeki ve soyadındaki uyumun akılda kalıcı olduğunu anlatan Mutlu Mutluluk, hayatı boyunca pozitif bir insan olmaya çalıştığını belirtti. Mezuniyet töreninde başarılı operasyonlar yapan Prof. Dr. Ömer Özkan'ın mezun hekimlere 'Hekimlik Andı'nı okutmasının ardından mezun başarı belgesini aldı. Mutlu Mutluluk, ismiyle ilgili yapılan esprilere maruz kaldığını ancak her zaman pozitif bir insan olmaya çalıştığını söyledi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nden mezun olan Mutlu Mutluluk (24), 'Hekimlik Andı'nı okuduktan sonra hekim oldu. İsmindeki ve soyadındaki uyumun akılda kalıcı olduğunu anlatan Mutlu Mutluluk, İnsanlar ismini taşır derler, ben de hayatım boyunca hep pozitif bir insan olmaya çalıştım. Sanırım bu mezuniyetteki en mutlu insan ben olabilirim dedi.

Denizli'de yaşayan Fatma Mutluluk (50) ile İbrahim Mutluluk (60) çifti, 'Mutlu' isminde açtıkları tekstil firmasının adını, 1999 yılında doğan üçüncü çocuklarına verdi. Mutlu Mutluluk, 6 yıldır eğitim gördüğü AÜ Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mutlu Mutluluk, AÜ Stadyumu'nda düzenlenen mezuniyet töreninde ön saflarda bayrak tutarak, cübbesiyle yürüyüş yaptı. Mutlu Mutluluk, yaptığı başarılı operasyonlarla dünyaya adını duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan'ın mezun hekimlere 'Hekimlik Andı'nı okutmasının ardından mezun başarı belgesini aldı.

Yaşam hikayesini anlatan Mutlu Mutluluk, Benim bir ablam ve ağabeyim var. İsimleri verilirken ataların isimleri verilmiş. Bizim bir tekstil firmamız varmış. Annem ve babama çok destek olmuş. Annem ve babam da 'İnsanlar hep evlatlarına sevdiği ve değer verdiği kişilerin ismini veriyor. Biz de o tekstile değer veriyoruz. Bizim de çocuğumuzun ismi 'Mutlu' olsun' demişler. Bu süreçte cinsiyetim de belli değilmiş. Kız mı erkek mi olacağım belli olmadan 'Mutlu' ismini koymuşlar. Doğduktan sonra nüfus memuruna gidildiğinde 'Mutlu Mutluluk, ne güzel ismi var' dediklerinde annem ve babam ismimdeki bu uyumun farkına varmış dedi.

'İSMİMİN EKMEĞİNİ SENELERCE YEDİM'

Yaşamı boyunca okulda ve sokakta ismiyle ilgili çeşitli espriler yapıldığını aktaran Mutlu Mutluluk, Kendimi bildim bileli garip esprilere maruz kaldım. 'Mutlu, Mutsuz, Üzgün' gibi çocukluk şakalarına çok fazla maruz kaldım. İsmimin 'Mutlu Mutluluk' olmasının ekmeğini senelerce yedim. Çünkü akılda kalıcı bir ismim var. İnsanlar ismini taşır derler, ben de hayatım boyunca hep pozitif bir insan olmaya çalıştım. Sanırım ismimi bu şekilde taşımaya çalışıyorum diye konuştu.

Mezun olduğu için heyecanlı olduğunu belirten Mutlu Mutluluk, Bugün çok mutluyum, çok gururluyum. Hem ailemi gururlandırdığım, hem de ülkemi gururlandırdığım için çok mutluyum. Sanırım bu mezuniyetteki en mutlu insan ben olabilirim dedi.

12.7.2023 - 69679Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebelik Öncesi Genetik Tanı Nedir?
Gebelik Öncesi Genetik Tanı Nedir?
Sağlık Video Genetik Kısırlık
Genetik Kısırlık
Sağlık Video Hangi Hastalıklar Dış Gebelikle Karışabilir?
Hangi Hastalıklar Dış Gebelikle Karışabilir?
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]