Novartis ''Eczacılıkta Yeni Ufuklar'' Eğitim Seminerleri Başladı

Türkiye'nin lider ilaç firması Novartis ve Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından İstanbul Üniversitesi, ilaç alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak üzere başlattığı üniversite – sanayi işbirliğini eğitim seminerleriyle sürdürüyor

Novartis ''Eczacılıkta Yeni Ufuklar'' Eğitim Seminerleri Başladı

Novartis tarafından hazırlanan "Eczacılıkta Yeni Ufuklar" isimli seminer dizisinde sağlık ve eczacılık sektörüyle ilgili birçok önemli konuda eğitim veriliyor.

 

Türkiye'nin lider ilaç firması Novartis ve Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından İstanbul Üniversitesi geçtiğimiz haziran ayında ilaç alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak üzere başlattığı üniversite – sanayi işbirliğini eğitim seminerleriyle sürdürüyor.

 

Novartis tarafından İstanbul Üniversitesi son sınıf öğrencileri için hazırlanan "Eczacılıkta Yeni Ufuklar" seminer dizinsinin ilki olan "Sağlıkta Liderlik" konulu eğitim, Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman'ın anlatımıyla İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde gerçekleşti.

 

Türkiye ilaç sektöründe Ar- Ge, ilaç geliştirmenin önemi ve liderlik gibi konuların konuşulduğu seminerde Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman öğrencilere sektörle ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

 

Öğrencilere Novartis Türkiye hakkında bilgiler veren Berkman, sağlık alanındaki yeni çalışmalara yatırım yapmayı ilke edinen bir firma olduklarını vurguladı. Berkman ayrıca "Bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini desteklemek öncelikli hedefimiz. Bilimsel araştırmaları küresel düzeyde bir değere dönüştürmek üzere üstlendiğimiz görev ve sorumluluk bilinciyle, sahip olduğumuz tecrübe ve bilgiyi paylaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu tarz projeler sayesinde öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz" şeklinde konuştu.

 

Her ay farklı bir konuda eğitim verilmesi hedeflenen "Eczacılıkta Yeni Ufuklar" seminer dizisinde yönetim, sağlık ve eczacılık sektörünü ilgilendiren başarı odaklılık, satış teknikleri, günümüz koşullarda ilacın hastaya erişim, ilaçta pazarlama, zor hastayla başa çıkma, ilaç sektöründe etik, eczanın kanuni sorumlulukları ve ilaç sektöründe kariyer gibi farklı konular konuşulacak. Tüm eğitimlere katılan öğrencilere seminerler sonrasında sertifika verilecek.

 

28.10.2010 - 2825Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]