Novartıs Organ Bağışına Dikkat Çekiyor

Novartis,Organ Bağışı Haftası'nda Twitter'da #YasamiPaylas etiketi ile bir farkındalık kampanyası ile organ bağışının önemine dikkat çekiyor.

Novartıs Organ Bağışına Dikkat Çekiyor

3-9 Kasım tarihleri arasında Organ Bağışı Haftası'nda Twitter'da #YasamiPaylas etiketi ile bir farkındalık kampanyası başlatan Novartis, bu kampanyayla organ bağışının önemine dikkat çekiyor. Organ nakli alanında 30 yıldır yeni tedaviler geliştiren Novartis, bu alandaki klinik ve kök hücre tedavisi araştırmalarıyla hastaların bugün ve gelecekte karşılaşabilecekleri sorunları çözmek amacıyla yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor.


3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında organ bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla bir sosyal medya kampanyası düzenleyen Novartis Türkiye, hafta boyunca Twitter hesabında #YasamiPaylas etiketini kullanarak organ bağışı ile ilgili bilgilendirici içerikler paylaşıyor. Eş zamanlı olarak Novartis Türkiye Youtube kanalında yayınlanan "Benim En Büyük Mirasım Organlarım " videosu ile de sosyal medya kullanıcılarını organ bağışı farkındalığını desteklemeye davet ediyor. Birçok kişi, kurum ve kuruluşun destek verdiği kampanya ile ülkemizde ve dünyada önemli bir ihtiyaç olmaya devam eden organ bağışıyla ilgili farkındalık sağlanması amaçlanıyor.

Bu yıl organ nakli alanında geliştirdiği ilk tedavinin 30'uncu yıldönümünü kutlayan Novartis, organ nakli alanındaki klinik ve kök hücre tedavisi araştırmalarıyla gerek yetişkin gerekse çocuk hastalara yeni tedavi seçenekleri sunabilmek ve hastaların bugün ve gelecekte karşılaşabilecekleri sorunları çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. 

Yenilikler yoluyla organ nakli tıbbını dönüştürme potansiyeline sahip hücresel tedavi materyalleriyle son teknoloji klinik araştırmalar yaparak mevcut ve gelecekteki karşılanmamış hasta ihtiyaçlarını ele almayı hedefleyen Novartis, diğer taraftan çocuk hastalara yeni tedavi seçenekleri sunmak üzere araştırma-geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bilimsel çalışmaların yanı sıra, hekimlerle ve organ nakli dernekleriyle birlikte, organ nakli ve bağışının artırılması için çok sayıda projeye destek veren Novartis, sosyal medyada yürüttüğü kampanyalarla organ bağışı konusunda ulusal bilinci artırmaya yönelik önemli çalışmalar yürütüyor. Sağladığı eğitim bursları ve destekleri ile uzman hekimlerin yetiştirilmesine de katkı sağlıyor. 

Novartis adına görüşlerini belirten Novartis Türkiye Uzmanlık İlaçları Direktörü Bahadır Pakiş, "Organ nakli alanındaki çalışmalarımızda 30 yılı geride bıraktık. Organ naklinde fark yaratan tedavi ve hizmetlerimizle bu alanı sahiplenerek ileriye taşıyor ve geçmişte olduğu gibi gelecekte de hastalarımız için geliştirdiğimiz yenilikçi tedavilerimizle hasta ve hekimlerimizin yanında var olmayı hedefliyoruz " dedi.

16.11.2013 - 13420Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]