Otizmden Serebral Palsiye Birçok Hastalığın Tedavisinde Yeni Umut!

Göbek kordonu kaynaklı kök hücre nakli, otizmden serebral palsiye birçok hastalığın tedavisinde yeni bir umut niteliği taşıyor.

Otizmden Serebral Palsiye Birçok Hastalığın Tedavisinde Yeni Umut!

Avrupa'nın kordon kanı ve kordon dokusu kök hücre bankacılığı alanında en büyük gruplarından biri olan FamiCord, sadece bu yılın ilk yarısında ALS, otizm, serebral palsi ve spinal kord yaralanması gibi hastalıklarda 111 başarılı kök hücre nakli gerçekleştirerek tedavi imkânı sağladı.

Son yıllarda kamuoyundaki farkındalığı artan göbek kordonu kaynaklı kök hücre tedavileri 1 yaşından 70 yaşına kadar yüzlerce hastaya hayat verdi. Kordon kanı kök hücre nakli iyi bilinen lösemi ve talasemi gibi kan hastalıklarının tedavisinde yıllardır kullanılmakla birlikte, güncel çalışmalarla kanıtlanan boyutta otizmden serebral palsiye kadar farklı hastalıklarda da yüzlerce hastanın umudu haline geldi.

Kordon kanı ve kordon dokusu kaynaklı kök hücre nakillerinin sadece kan hastalıklarının tedavisi ile sınırlı olmadığına; nöroloji, kardiyoloji, ortopedi ve oftalmoloji alanlarında da çok sayıda klinik çalışma gerçekleştirildiğine, FamiCord Group'un da Avrupa'da en fazla sayıda nakil tecrübesi ile 250'den fazla nakil yaptığına dikkat çeken Yaşam Kordon Kanı Bankası Genel Müdürü Füsun Öner Soytaş, "Her geçen gün yeni hastalıklar tedavi alanına ekleniyor. Bu sayede yılın ilk yarısında ALS, otizm, serebral palsi, spinal kord yaralanmalarında 111 başarılı kök hücre nakli gerçekleştirildi" dedi.

SADECE KÖK HÜCRE BANKASI DEĞİL!

Özellikle kordon kanı ve kordon dokusu kaynaklı kök hücre tedavisi alanında öncü çalışmalar yapan FamiCord Group olarak üniversite ve hastanelerle birlikte birçok klinik çalışmanın beraberce yürütüldüğünü açıklayan Soytaş, "Grup olarak sadece kök hücre bankası değiliz, bu alanda ihtiyacı olan herkese tedavi olanağı sunmayı hedefliyoruz" değerlendirmesini yaptı.

16.08.2016 - 22416Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Kron ve Köprü Protezlerin Avantajları Nelerdir?
Kron ve Köprü Protezlerin Avantajları Nelerdir?
Sağlık Video Total ve Parsiyel Protezlerin Faydaları Nelerdir?
Total ve Parsiyel Protezlerin Faydaları Nelerdir?
Sağlık Video Ortodontik Problemlerin Sebepleri Nelerdir?
Ortodontik Problemlerin Sebepleri Nelerdir?

 

[Hata Bildir]