Özel Hastanelerin Derdi; Acil Klinikleri!

Özel Hastaneler Platformu Derneği Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, 'Ücretsiz' Olduğu İçin Özel Hastanelerin Acil Servislerinde Çok Büyük Yığılmalar Yaşandığını Belirtti.

Özel Hastanelerin Derdi; Acil Klinikleri!

Özel Hastaneler Platformu Derneği Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, 'ücretsiz' olduğu için özel hastanelerin acil servislerinde çok büyük yığılmalar yaşandığını belirterek, "Bakan Akdağ'ın bu konudaki son açıklamalarından sonra acilden başvurular daha da arttı " diye konuştu.


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, özel hastanelere acil ve yoğun bakım hizmetlerinden ötürü ücret ödenmemesi konusunda uyarılarda bulunmuştu.


Akdağ, programda, sosyal güvencesi olanların ve yeşil kartlıların da özel hastanelerden yararlanabileceklerini belirtmiş, özellikle acil hastalardan hiçbir şekilde ücret alınamayacağını söylemişti.


Bakan Akdağ'ın açıklamaları değerlendiren Özel Hastaneler Platformu Derneği Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, özel hastanelerin uygulamanın başladığı günden bu yana acil hastalardan zaten ücret almadığının altını çizdi.


Altuğ, 'acil olmayan' hastaların bile 'ücretsiz' olması nedeniyle acil servislere başvurduğunu belirterek, "Acil servislerde çok büyük yığılmalar yaşanıyor. Acil olan da olmayan da geldiği için özel sağlık sektörü önemli sıkıntılar yaşıyor. Bu durum hem hastaneleri hem de gerçek acil hastaları mağdur ediyor. Bakan Akdağ'ın açıklamaları zaten fazla olan başvuru sayılarını iyice artırdı " diye konuştu.


Başkan Dr. Altuğ, siyasi iradenin acil servislerle ilgili yeni bir düzenleme yapması gerektiğini savundu.

13.12.2010 - 3541Özel Hastanelerin Derdi; Acil Klinikleri! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Ercüment Menemen dedi ki;
4.02.2011

Ahmet Selçuk Özdemir dedi ki;
31.01.2011

Umut Aslan dedi ki;
22.01.2011

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]