Pasif İçicilik Bunama Yapıyor

Araştırmaya göre sigara içmeyenler ama sigara içilen ortamda bulunanlar bunuyor.

Pasif İçicilik Bunama Yapıyor

Eğer sigara içmiyorsanız bu sigaranın verdiği zararlardan korunduğunuz anlamına gelmez. Araştırmalar sigara içmeyenlerin de sigara içilen ortamlarda bulunduklarında zarar göreceğini kanıtladı. Sigara içenlerde görülen kalp-damar, solunum yolları hastalıkları ve akciğer kanseri pasif içicilerde de ortaya çıkıyor.
Pasif içicilik bunama yapıyor!

Çün'de yapılan bişr araştırmaya göre sigara dumanına maruz kalan kişilerde bunama riski daha fazla. Çin'in 5 bölgesinde 60 yaşın üzerinde yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı araştırma da kişiler sigara içmediler sadece sigara dumanı soludular. Araştırmanın sonunda da ciddi bunama belirtileri görüldü.  Araştırmayı yöneten bilim adamları sigara dumanından kaçınmanın bunama riskini azaltabileceğini de vurguladı.Pasif içiciliğin kalp-damar, solunum yolları hastalıkları ile akciğer kanseri riskini artırdığı biliniyordu. Ancak bunama riskini artırdığı ilk kez bilimsel olarak ortaya konuldu.Kalp-damar, solunum yolları hastalıkları ile akciğer kanserine yol açtığı bilenen pasif içiciliğinbunama riskini de artırdığı ilk kez bilimsel olarak ortaya konuldu.

Çinli bilim adamlarının İngiliz ve Amerikalı meslektaşlarıyla Çin'in 5 bölgesinde yaptığı, 60 yaşın üzerindeki yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı araştırma, sigara dumanına maruz kalan kişilerde bunama riskinin arttığını gösterdi.Araştırmacılar, pasif içiçilerde ciddi bunama belirtileri gördü. Belirtilerin dumana maruz kalma oranı ve süresine göre değiştiği belirtildi. Araştırmacılar, pasif içiciliğin bunama konusunda ciddi risk etkeni olarak görülmesi gerektiğini ve dumana maruz kalmaktan kaçınmanın riski azaltabileceğini vurguladı. Araştırma, ''Occupational and Environmental Medicine'' dergisinde yayımlandı. Pasif içiciliğin kalp-damar, solunum yolları hastalıkları ile akciğer kanseri riskini artırdığı biliniyordu. Ancak bunama riskini artırdığı ilk kez bilimsel olarak ortaya konuldu.

Kaynak:Womenist.net

16.1.2013 - 11882Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]