Profesörler Özel Hastanelerde Çalışabilecek!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tam Gün Yasası çerçevesinde, profesörlerin SGK ile anlaşması olmayan özel hastanelerde çalışmalarının önünü açacaklarını söyledi.

Profesörler Özel Hastanelerde Çalışabilecek!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tam Gün Yasası ile ilgili yürüttükleri çalışma konusunda, ''Profesörlerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşması olmayan özel hastanelerde çalışmasının önünü açacağız.


Sadece üniversitelerde görevli olanlar değil, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı'nın eğitim ve araştırma hastanelerinde görevli profesörler de SGK ile anlaşması olmayan özel hastanelerde çalışabilecek'' dedi.


Akdağ, evinin yakınındaki Beştepe Aile Sağlığı Merkezi'ni ziyaret ederek, aile hekimi Dr. Gönül Kaya ile tanıştı. Burada aile hekimliği uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Akdağ, aile hekimiyle ilk kez bir araya geldiğini belirterek, ''Öksürdüğüm için geldim'' diye espri yaptı.


Sistemin esasının, önce aile hekimine uğrayıp, gerektiğinde bir hastaneye sevk üzerine kurulu olduğunu anlatan Akdağ, birinci basamak olarak bu kurumlardaki sağlık hizmetinin ücretsiz olduğunu, hastanelerde ise muayene katkı payı ödendiğini hatırlattı.


Aile hekiminin çözüm bulabileceği konularda bu kurumlara müracaat edilmesinde yarar bulunduğunu ifade eden Akdağ, bu uygulama öncesinde birinci basamağa müracaat yüzde 30-40 civarındayken bu sistemde yüzde 50'nin üzerine çıktığını, bu oranda daha da artış beklediklerini söyledi.


Ntvmsnbc

16.12.2010 - 3691Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]