Psikolog İrem Oturaklıoğlu, sosyal medyadaki yangın paylaşımlarını ele aldı: Bir tarafın içi yanıyor, bir taraf limonatayla serinliyor

Türkiye günlerdir yangınla mücadele ederken, Haberler.com'un YouTube kanalında konuk olan Uzman Klinik Psikolog İrem Oturaklıoğlu bu süreçte sosyal medyada yapılan paylaşımları değerlendirdi. Kimi kullanıcıların çaresizlik duygusuyla paylaşımlarda bulunurken, kimilerinin de alevlere teslim olan Bodrum'da şezlonga uzanıp limonatasını içmeye devam ettiğini söyleyen Oturaklıoğlu, bunun altında yatan duygusal nedenlere değindi.

Haberler.com'un YouTube kanalında yayınlanan programa konuk olarak Ahmet Furkan Başdemir'in sorularını yanıtlayan Uzman Klinik Psikolog İrem Oturaklıoğlu, ülkemizi günlerdir esir alan orman yangınlarının sosyal medyaya yansımasını değerlendirdi.

Türkiye'yi alevler esir alırken, Psikolog İrem Oturaklıoğlu sosyal medyayı ele aldı: Bir tarafın içi yanarken, bir taraf limonatayla serinliyor
Uzman Klinik Psikolog İrem Oturaklıoğlu

''SOSYAL MEDYADA KULLANILAN DİL ÇOK ÖNEMLİ''

Yaşadığımız bu zorlu süreçte, sosyal medyada kullanmamız gereken dilin çok önemli olduğunu söyleyen Uzm. Kl. Psk. İrem Oturaklıoğlu, bazı kullanıcıların yaşadığı acıyla duygusal paylaşımlarda bulunurken, bazılarının ise bunları görmezden gelip günlük hayatına devam ettiğine dikkat çekti.

MERAK EDİLENLERİ YANITLADI

Türkiye'de meydana gelen yangınlar sonrasında insanların neden sosyal medyada tepkisiz kaldığına yönelik merak edilenleri anlatan Oturaklıoğlu; çaresiz hissetme duygusunda olanlar neler yapmalı? Kaygı neden oluşur? gibi merak edilen soruları yanıtladı.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

2.08.2021 - 55247Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]