Pürüzsüz Bir Cilt Çok Uzağınızda Değil!

Deriyi canlandırmak, istenmeyen lekeleri gidermek, sivilce ve izlerini yok etmek için uygulanan yöntemlerden biri de kimyasal peeling.

Pürüzsüz Bir Cilt Çok Uzağınızda Değil!

Deriye bazı solüsyonların uygulaması ile yapılan kimyasal peeling, cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlıyor. Yöntem, derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma süreci başlatıyor, kolajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlıyor.


Peeling tedavisinde deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan bir solüsyon uygulandığını beliren Dermatolog Dr. Ayfer Aydın, “Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır” diyor ve işlem hakkında şu bilgileri veriyor:


• Gözaltı ve ağız çevresindeki ince kırışıklıklar,

• Güneş ışınlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu yaşlılık belirtileri ile kırışıklıklar

• Sivilce ve izleri,

• Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının ve gebeliğin neden olduğu lekelerin tedavisinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Solüsyon seçimi ise tamamen hastaya ve tedavi edilmesi beklenen şikâyete bağlı olarak değişir.


Sivilce tedavisinde: Önce sivilceye neden olan siyah ve beyaz komedonlar (noktacıklar) temizlenir ve ardından solüsyon uygulanır. Tekrarlayan peeling işlemi hem sivilceler hem de sivilcelerin neden olduğu izlerin tedavisi son derece başarılı bir şekilde sağlanır.


Leke tedavisinde: Seçilen peeling solüsyonu yüzde bir kaç dakika bekletilir ve nötralize edilir. Leke tedavisinde tedaviye eklenen leke açıcı kremlerle birlikte homojen ve daha pürüzsüz bir cilt elde etmek mümkündür.


Cilt gençleştirmede: Esas deri altında yalancı bir yanık uyarısı oluşturulur. Bu gerçek bir yanık değildir sadece deri altındaki onarım mekanizmalarını harekete geçirmek için bir uyarandır. Bu uyaranla deri altında onarım mekanizması tetiklenir ve deriyi daha genç ve diri tutan kolojen ve elastik liflerin yapımı tetiklenir. Böylece ciltte bir dirileşme ve gençleşme; üst derinin hafif soyulmasıyla da daha homojen, pürüzsüz, canlı ve parlak bir cilt oluşur. Uygulama yüz dışında boyun ve ellere de yapılabilir.


Peeling işlemi son derece kısa süren bir işlemdir. Deri yağlarından arındırıldıktan sonra seçilen peeling solüsyonuna ve uygulamanın derinliğine bağlı olmak üzere yüzde bekletilen solüsyon nötralize edilir. İşlem sonrası iyileştirici, yatıştırıcı bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak uygulama sonlandırılır. İşlem sonrası normal günlük yaşama hemen dönülebilir. Doktorun önerdiği tedaviler ve güneş koruyucularla tedavi tamamlanır. Peeling yöntemi deneyimli hekimler tarafından yapıldığında son derece efektif ve başarılı sonuçlar vermektedir.”

4.12.2010 - 3184İlgili Diğer Yazılar
Sedef Hastalığında Puva Tedavisi!
Sedef Hastalığında Puva Tedavisi!
Kimyasal Peeling Nedir?
Kimyasal Peeling Nedir?
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]