SABİM, İzmir depreminde zarar gören vatandaşlar için hizmet vermeye başladı

SAĞLIK Bakanlığı'nca koronavirüs ile mücadele kapsamında, vatandaşların doğru bilgiye ulaşması için kurulan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM), İzmir'de meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için de hizmet vermeye başladı.

SABİM, İzmir depreminde zarar gören vatandaşlar için hizmet vermeye başladı

SAĞLIK Bakanlığı'nca koronavirüs ile mücadele kapsamında, vatandaşların doğru bilgiye ulaşması için kurulan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM), İzmir'de meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için de hizmet vermeye başladı. SABİM Koordinatörü Semra Akçay Düzenli, "Vatandaşlarımız bizi aradıkları zaman 1'i tuşladıklarında İzmir ile ilgili gelecek olan talepleri karşılayacak özel ekibimizle direkt görüşecek" dedi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli rol olan SABİM, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından İzmir'de meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için de hizmet vermeye başladı. Bu kapsamda 7 gün 24 saat hizmet veren 184 SABİM hattında oluşturulan özel ekip, İzmir depreminden zarar görenlerin yakınlarına bilgi veriyor. Konuya ilişkin SABİM Koordinatörü Semra Akçay Düzenli, açıklamalarda bulundu. Düzenli, "Dün itibariyle bütün ekiplerimiz teyakkuza geçti. Vatandaşlarımıza en kısa sürede hizmet ulaştırabilmek için, vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede sarmak için bütün çalışanlarımızla beraber hizmet sunumuna başladık. SAKOM'dan gelen yaralı listeleri üzerinden bizi arayıp yakınlarına ulaşamayan vatandaşlarımıza bilgiler veriyoruz. Bunun dışında maddi yardımda bulunmak isteyen veya kan bağışında bulunmak isteyenlerde bizi aradı. Bizler de İzmir'deki yöneticilerimizle koordineli bir şekilde vatandaşlarımıza talepleri doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız bizi aradıkları zaman 1'i tuşladıklarında İzmir ile ilgili gelecek olan talepleri karşılayacak özel ekibimizle direk görüşecek. Hatta yoğunluk yaşanmaması için böyle bir şey yaptık. Çünkü bilindiği gibi ALO 184 'Covid Danışma Hattı' olarak hizmet veriyor" ifadelerini kullandı.

SABİM'DEKİ TÜM PERSONEL İZMİR İÇİN HİZMET VERİYOR

Hatta bekleyen çok vatandaşın olduğunu da belirten Düzenli, "Yoğun bir şekilde aranıyoruz ama birkaç gün içinde kendisine hizmet vermemizde bir sakınca olmayan vatandaşlarımızın bu süreçte bize anlayış göstermesini ve bu süreç zarfında bizi aramamalarını rica ediyoruz. Sayımız çok fazla olduğu için koronavirüsten dolayı bütün personelimizi çalıştırmıyoruz. Bazı personellerimiz ise evden hizmet veriyor. Fakat burada gördüğünü personellerin tamamı İzmir'deki vatandaşlarımız için hizmet veriyor"  diye konuştu.

Görüntü dökümü:

- SABİM Koordinatörü Semra Akçay Düzenli röp. 

Telefon görüşmelerinden görüntü 

Genel detay

Haber-Kamera:  Fatih POYRAZ- Muhammet BAYRAM/ANKARA,

31.10.2020 - 48994

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]