Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Dr. Yavuz Kalaycı paylaşımı: Mücadelesi için minnettarız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden Dr. Yavuz Kalaycı'yı sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile andı. Bakan Koca paylaşımında, "Hayatta en çok hastalarına ve iki küçük kızına yakındı. Mücadelesi için minnettarız" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile andı.

"MÜCADELESİ İÇİN MİNNETTARIZ"

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Dr. Yavuz Kalaycı 1964, İstanbul doğumlu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1989 mezunu. İlk hizmet yeri Mardin'di. Hastalığa, sonradan kendi adı verilen Nişanca Aile Sağlığı Merkezi'nde yakalandı. Hayatta en çok hastalarına ve iki küçük kızına yakındı. Mücadelesi için minnettarız" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, koronadan vefat eden Dr. Yavuz Kalaycı'yı andı: Minnettarız

DR. YAVUZ KALAYCI KİMDİR?

Yavuz Kalaycı aslen Karamanlıdır. 1977 yılında İzmir Davutpaşa Lisesi'nde eğitim gördü ve 1981 yılında mezun oldu. 1982 - 88 yılları arasında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.

Son olarak İstanbul'da Eyüpsultan Nişanca Aile Sağlığı Merkezi'nde aile hekimi olarak çalışan Doktor Yavuz Kalaycı, evli ve iki çocuk babasıydı. Kovid-19 virüsü nedeniyle 19 Nisan 2020 tarihinde hayatını kaybetti. Koronavirüs nedeniyle vefat eden Dr. Yavuz Kalaycı'nın ismi, görev yaptığı aile sağlığı merkezine verildi.

18.5.2020 - 45429

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]