Sağlık Turizmi Tanıtım Turu - Antalya

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ziyarete katılan konuklar Vali Yardımcısı Yayman'ın konuşması Kırgız milletvekili İshanov'la röportaj Hasan Kamilov'la röportaj Osman Erol'la röportaj Valilik dışı görüntüleri. Antalya'daki sağlık turizmi Özbek, Kırgız ve Azeri konuklardan oluşan heyet, sağlık turizmi tanıtım turu için Antalya'ya geldi Antalya Vali Yardımcısı Yayman: "Amacımız Türkiye'nin sağlık turizmini pazarlayabilmek" Kırgız milletvekili İshanov: "Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin sağlık sektöründe her vatandaşına değer verdiğini gördüm ve bu çok dikkatimi çekti" Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan çoğunluğu doktor olan heyet, sağlık turizmi alanında Antalya'da düzenlenen tanıtım turuna katıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Ziyarete katılan konuklar

Vali Yardımcısı Yayman'ın konuşması

Kırgız milletvekili İshanov'la röportaj

Hasan Kamilov'la röportaj

Osman Erol'la röportaj

Valilik dışı görüntüleri. Antalya'daki sağlık turizmi

Özbek, Kırgız ve Azeri konuklardan oluşan heyet, sağlık turizmi tanıtım turu için Antalya'ya geldi

Antalya Vali Yardımcısı Yayman:

"Amacımız Türkiye'nin sağlık turizmini pazarlayabilmek"

Kırgız milletvekili İshanov:

"Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin sağlık sektöründe her vatandaşına değer verdiğini gördüm ve bu çok dikkatimi çekti"

Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan çoğunluğu doktor olan heyet, sağlık turizmi alanında Antalya'da düzenlenen tanıtım turuna katıldı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının (BAKA), sağlık turizmi hedefiyle Sağlık Turizmi Koordinasyon Kurulu iş birliğinde, THY sponsorluğunda ve Antalya Valiliği himayesinde, sektör temsilcilerinin de destekleriyle gerçekleştirdiği programa katılan yaklaşık 40 kişilik heyet, valiliği ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Mestan Yayman, ziyarette yaptığı konuşmada, bir ay önce Kazakistan'dan bir heyeti de ağırladıklarını anımsattı.

Bu alandaki tanıtım turunun yaygınlaşmasından memnuniyet duyduğunu dile getiren Yayman, "Amacımız Türkiye'nin sağlık turizmini pazarlayabilmek. 'Turizm' deyince sadece güneş, kum, eğlence değil. Bunun yanında sporda Antalya gerçekten çok çok iyi. Turizmin 3'te 1'i spor faaliyetlerinden elde ediliyor Antalya'da. Turizmin çeşitlendirilmesi dediğimiz zaman, bunun yanında mutlaka sağlık turizmi de olacaktır diye temenni ediyoruz" dedi.

Mestan Yayman, turizmin bir ülkenin sadece ekonomisine değil, saygınlığına da katkısı olduğunu anlattı.

Yurt dışından sağlık hizmeti için gelecek insanların, mutlu şekilde ülkelerine dönmelerini dileyen Yayman, Türkiye'de bu hizmeti verecek kişilerin de milletini yüceltme düşüncesiyle de hizmet etmesini istedi.

"Kesinlikle tedavi için Türkiye'yi tercih ederim"

Heyette yer alan Kırgızistan Oş Bölgesi Milletvekili Dilmurat İshanov da organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye'deki yeni tedavi yöntemlerine şahit olduğunu ifade eden İshanov, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin sağlık sektöründe her vatandaşını değerli gördüğünü ve her bireyin sağlığına değer verdiğini gördüm ve bu çok dikkatimi çekti. Kesinlikle tedavi için Türkiye'yi tercih ederim. Yakın arkadaşımın göz problemleri var, ülkeme döndüğümde kendisini en kısa zamanda buraya yönlendireceğim" diye konuştu.

Özbekistan'da klinik sahibi olan Hasan Kamilov ise bu tür programların iş birliğinin gelişmesinde rol oynayacağını belirtti.

Türkiye'de sağlık sektörünün ileri düzeyde olduğunu vurgulayan Kamilov, sağlık turizminde Türkiye ile Özbekistan arasındaki iş birliğinin gelişmesini diledi.

BAKA Antalya İl Koordinatörü Osman Erol da 6 günlük tanıtım turuna THY personelinin de katıldığını, heyete kentteki sağlık potansiyelinin tanıtılacağını, cuma günü de çalıştay düzenleyeceklerini kaydetti.

Heyette acenta temsilcileri, hastane sahipleri ve gazetecilerin de olduğunu bildiren Erol, "Doktorlar da kendi ülkelerinde özellikle onkoloji, organ nakli ve rehabilitasyon alanında faaliyet gösteriyorlar. Bizim de Antalya için belirlediğimiz öncelikli alanlar, bu dallar" şeklinde konuştu.

14.3.2016 - 20360Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]