'Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı' kampanyası

'Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı' kampanyası Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Türk Kızılay tarafından başlatılan 'Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı' kampanyasında şu ana kadar 3 bin 500 ünite kan bağışı toplandığını açıkladı.

'Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı' kampanyası

SAMSUN - Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Türk Kızılay tarafından başlatılan 'Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı' kampanyasında şu ana kadar 3 bin 500 ünite kan bağışı toplandığını açıkladı.

Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi tarafından Samsun Valiliği himayesinde 23 Ağustos tarihinde 'Samsun Kan Bağışlıyor, Hedef 5555 Kan Bağışı' kampanyası başlatılmıştı. Vali Zülkif Dağlı bugün Cumhuriyet Meydanı'ndaki kan bağışı merkezini ziyaret ederek, vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu.

Bu zamana kadar kampanyada toplanan kan bağışı hakkında bilgi veren Zülkif Dağlı, "Yaklaşık 3 hafta önce Samsun'da 5555 kan bağışı adlı bir kampanya başlatmıştık. Özellikle pandemiden sonra Kızılay'ın elindeki kan stoklarının azalması sebebiyle azami derecede kan ihtiyacı meydana geldi. Bu manada pandeminin biraz daha azalmasıyla birlikte kan bağışı kampanyasına Kızılay ağırlık verdi. Biz de Samsun olarak buna destek vermek durumundayız. Bu manada 5555 kan bağışı kampanyası başlattık. Şu anda 3 bin 500 kan bağışına yaklaştık. İnşallah 5555 kan bağışı hedefine ulaşacağız. Vatandaşlarımızın son derece duyarlı olduğunu görüyoruz. Çok fazla bir talep var. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İhtiyacımız olmasa da kanın her zaman stoklarda olması gerekiyor. Kan demek başka bir vatandaşımız için can demek. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

4 yıldır düzenli olarak kan bağışında bulunan Gökhan Kaya ise şunları söyledi:

"Ben kendi sağlığım ve ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyacını karşılamak için düzenli olarak kan veriyorum. 4 senedir düzenli olarak kan veriyorum. Kan vermek, insandaki yorgunluğu alıyor. Vicdani açıdan da kendimi iyi hissediyorum. Tüm vatandaşları da kan vermeye davet ediyorum."

Programda, Türk Kızılay Samsun Şube Başkanı Ahmet Ali Bulut ve Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım da yer aldı.

16.10.2021 - 57092Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]