Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu By-pass Ameliyatı Oldu!

Osmanlı padişahlarından 34'üncüsü Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın torunu Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu, Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde başarılı bir by-pass ameliyatı geçirdi.

Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu By-pass Ameliyatı Oldu!

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümü BaşkanıDoç. Dr. Barbaros Kınoğlu tarafından dört damarı değiştirilen Osmanoğlu’nun tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor.
 
Kalp rahatsızlığıyla ilgili şikayetlerinin bir süredir artması üzerine hafta başında Medical Park Bahçelievler Hastanesi’ne yatırılan 78 yaşındaki Osmanoğlu'nun yapılan bir dizi tetkikten sonra by-pass olmasına karar verildi.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Barbaros Kınoğlu ve ekibi tarafından sabah saatlerinde ameliyata alınan Osmanoğlu’nun üç saat süren başarılı operasyonun ardından 4 ayrı kalp damarı değiştirildi.

Yoğun bakıma alınan Harun Abdülkerim Osmanoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili olarak açıklama yapan Doç. Dr. Barboros Kınoğlu, “Çok başarılı bir ameliyat oldu. Tıkalı olan 4 damarını değiştirdik. Hastamızın durumu stabil hale gelene kadar yoğun bakımda gözetim altında tutacağız” diye konuştu.
Başbakan ve Sağlık Bakanı Yakından İlgileniyor.

Bu arada Sultan Abdülhamit Han’ın ilk erkek torunu olan Şehzade Harun Abdülkerim Osmanoğlu'nun sağlık durumu ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ’ın başından beri yakından ilgilenerek telefonla yetkililerden bilgi aldıkları öğrenildi.

Harun Osmanoğlu Kimdir?

Osmanlı hanedanının hayattaki 24 şehzadesinden biri olan Harun Abdülkerim Osmanoğlu, 1932 Şam doğumlu. Babası Mehmed Abdülkerim Efendi ile Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın en büyük oğlu olan dedesi Mehmed Selim Efendi, hanedan 1924'de yurt dışına çıkarıldığında Beyrut'a gittiler. Babası Mehmed Abdülkerim Efendi, Şam'da evlenip 1930 ve 1932 doğumlu iki çocuğunu küçük yaşta yetim bırakarak, 1935'te hayatını kaybetti.

Harun Abdülkerim Osmanoğlu, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Hanedan Reisi Osman Bayezid Efendi'den ve Şam'da yaşayan ağabeyi Dündar Efendi'den sonra şehzadeler içinde yaş sıralamasında üçüncü. Türkiye'de yaşayan şehzadelerin ise en büyüğü olan Harun Osmanoğlu, eşi, 2 oğlu, bir kızı ve 8 torunu ile birlikte İstanbul'da yaşıyor.

28.12.2010 - 3967

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]