Şişmeyen Ayak İstiyoruz!

"Ayak şişmesi"nin, Google'da yaz aylarında en çok aranan konulardan biri olduğunu biliyor muydunuz?

Şişmeyen Ayak İstiyoruz!

Ayakların şişmesi, özellikle yaz aylarında çoğu kişinin başına gelir. Hem sağlık hem estetik açıdan sorun yaratan ayak şişlikleri süreklilik arz ediyorsa bir doktora görünmek şarttır. Arada bir gerçekleşiyorsa, Evoria.com'un sunduğu önerileriler, bu şişmelerden kurtulmanızda size yardımcı olacak.

Sıcaklardan şişen ayaklara soğuk uygulama

Ayaklarda sıcaklar nedeniyle oluşan ödemler varsa, öncelikle bu şişliklerin nedeni araştırılmalıdır. Bir uzman hekim önerisi ile birlikte gerekli tanı ve işlemlerin yapılması şarttır. Eğer gerçekten başka bir nedene bağlı değilse ve sorun sıcaklarsa; ödemin geçirilmesi için ayakların kalp seviyesinden yukarıya kaldırılması gerekir. Evoria, soğuk uygulama yapılmasının da ödemin azalmasına yardımcı olacağını belirtiyor. Evoria.com'da indirimle sahip olabileceğiniz Gehwol Foot Bath ayak banyosu ürünü bu konuda size yardımcı olacaktır.

Ayak şişmelerinin sıcaklık dışı nedenleri

Ayak şişmelerinin türlü nedenleri arasında; vücutta tuz birikmesi, uzun süre ayakta kalma, uzun süre yürüme, sıcak havalar, uzun süre yolculuk, şişmanlık, doğum kontrol ilacı kullanma ya da hormon replasman tedavisi görme, gebelik, proteinden yoksun diyetler, alerjik reaksiyonlar, sinir ve kas ağrıları, hipertansiyon kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği de sayılabilir. Bu durumlardan birisi olması durumunda tıbbi tedavilerin yanı sıra, bitkisel losyonlar da ayaklara iyi gelecektir. Evoria.com, Gehwol Fusskraft Herbal Lotion'u öneriyor ve indirimli fiyatla sunuyor.

Ayak şişmesinin bir diğer nedeni de dolaşım bozukluklarıdır. Özellikle toplardamar dolaşımının bozulması (varisler), ayak şişmelerinin birincil nedeni olarak gösterilir. Lenf sisteminde meydana gelen tıkanmalar da (lenf ödem) ciddi şişmelere yol açabilir. Bu durum bazen ileri noktalara da varabiliyor ki böyle durumlarda "fil ayağı " tanımı kullanılır. Evoria bu sebeplerden oluşan ayak şişmesi için, ayakları nemlendiren ve enfeksiyonları gidermeye yardımcı olan Gehwol Fusskraft Blue kremi öneriyor.

Ayaklar da gözler gibi kalbin aynası olabilir…

Kalp yetmezliği de ayaklarda şişmeye yol açabilir. Ayak bileği bölgesindeki iki taraflı şişlikler bazen gizli bir kalp yetmezliğinin ilk ve tek işareti olabilir. Böbrek ve karaciğer yetmezliklerinde de ayaklarda şişme önemli bir belirtidir. Her ikisinde de neden, protein yapımının azalması ya da kaybının artması ile protein dengesinin bozulması, yani "hipoproteinemi "dir. Protein azalınca toplardamar sisteminin kanın sulu kısmını damar içinde tutması güçleşir, doku aralığına sızan vücut sıvısı ödeme yol açar. Evoria bu tür durumlarda doktor kontrolünün yanı sıra, terlemeyi ve mantar enfeksiyonlarını önleyen Gehwol Med Foot Powder gibi bir ayak pudrası size yardımcı olacağını belirtiyor.

Şişmiş ayaklarınıza iyi gelecek tüm ürünlere www.evoria.com'dan birbirinden cazip indirimlerle ve bir tıkla sahip olabilirsiniz.
 

24.8.2012 - 11249

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]