Son dakika... Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

Son dakika haberleri... Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir farkındalık etkinliği düzenlendi.

Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

ANKARA - Ankara Şehir Hastanesi'nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir farkındalık etkinliği düzenlendi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara İl Sağlık Müdürü Ahmet Zülfikar Akelma, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar, Ampute Milli Futbol Takımı, tekerlekli basketbol takımı, para voley takımı ve çok sayıda davetli katıldı. Engelli vatandaşlardan oluşan müzik topluluğunun konseri ile başlayan etkinlikler, ampute spor takımlarının gösterileri ile devam etti. Burada bir konuşma yapan Eski Bakan Akdağ, Ampute Milli Futbol Takımı'na başarılarından dolayı teşekkür ve tebriklerini iletti. Akdağ, Milli Takımın 2022 Dünya Kupası'nda da şampiyon olmasını beklediklerini belirterek, Teknik Direktör Osman Çakmak ve ekibine desteklerini bildirdi.

Engelli bireylerin önündeki engellerin kaldırılmasının yegane görev olduğuna dikkat çeken Ankara İl Sağlık Müdürü Akelma, "Bizler yaklaşık 20 aydır pandemi ile mücadele ediyoruz. Bu süreçte özellikle çağrı merkezleri ağırlıklı olmak üzere engelli çalışma arkadaşlarımız da bizlerle birlikte omuz omuza mücadele etti. Hali hazırda Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı kamu hastanelerinde bin 600'ü aşkın engelli arkadaşımız da bizimle birlikte çalışıyorlar" diye konuştu.

Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık günü bugün. Dünyada yaklaşık 1 milyar engelli var. Bizim nüfusumuzun da yaklaşık yüzde 14'ünü engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Bizim rehabilitasyon merkezlerindeki temel amacımız engelleri azaltmak ve engelleri ortadan kaldırmak. İçeride gördüğünüz Türk Müzik Topluluğu'na eşlik eden engelli ses sanatçılarımız oldu. Müzisyen arkadaşlarımız var. Biraz sonra da sportif aktiviteler ile Ampute Milli Takımdan arkadaşlarımı, tekerlekli basketbol takımımızdan arkadaşlarımızı, para voley takımından arkadaşlarımızı ağırlayacağız" şeklinde konuştu.

3.12.2021 - 58254Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]