Son dakika haberi! Sigorta şirketiyle anlaşamadığı için hastane masraflarını karşılayamıyordu, İngiliz hasta kadın...

Son dakika haberi: Sigorta şirketiyle anlaşamadığı için hastane masraflarını karşılayamıyordu, İngiliz hasta kadın özel uçak ile ülkesine gitti Bodrum tatilinde rahatsızlanarak kanındaki trombosit oranı düşen İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming'in özel ambulans uçak ile ülkesine döndü.

Son dakika haberi! Sigorta şirketiyle anlaşamadığı için hastane masraflarını karşılayamıyordu, İngiliz hasta kadın...

Sigorta şirketiyle anlaşamadığı için hastane masraflarını karşılayamıyordu, İngiliz hasta kadın özel uçak ile ülkesine gitti

Bodrum tatilinde rahatsızlanarak kanındaki trombosit oranı düşen İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming'in özel ambulans uçak ile ülkesine döndü.

MUĞLA - Seyahat sigortası bulunan ve Bodrum'da rahatsızlanan İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming, seyahat sigortası bulunmasına rağmen ülkesindeki sigorta şirketi ile yaşadığı sorun nedeniyle sağlık giderlerini ödeme konusunda sıkıntı yaşamıştı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hematoloji servisinde tedavi gören İngiliz kadın daha önce ülkesinde tedavi gördüğü ve tamamen iyileştiği raporunun ardından Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Türk damadının ailesinin yanına tatile gelmişti. Bodrum'da 18 Ağustos'ta rahatsızlanan İngiliz Carole Fleming, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde trombosit tanısı konmuştu.

Kızı Stephanie ve damadı Alper Uyar tedavi masraflarının yüksek olması nedeniyle seyahat sigortası yaptırdıkları sigorta şirketinden masrafların karşılanması yönündeki talebi daha öne tedavi gördüğü meme kanseri rahatsızlığını ileri sürerek ödeme yapamayacaklarını belirtmesi üzerine İngiltere'de kampanya başlatılmıştı.

Türkiye'de tedavileri süresince herkesten gerekli yardımı gördüklerini belirten kızı ve damadı, özel ambulans uçak ile annelerini İngiltere'ye götürmek istediklerini, burada tedavisinin ücretsiz yapılacağını belirterek sigorta şirketi hakkında yasal başvuru yapacaklarını belirtmişlerdi.

Konsoloslukların da kendilerini yardımcı olmadığını ileri süren İngiliz kadının kızı ve damadının açıklamalarının İhlas Haber Ajansında yayınlanmasının ardından konsolosluk gerekli adımı attı ve aileye yardımcı olduğu öğrenildi.

Carole Flemin, tedavi gördüğü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden özel bir ambulans ile alınarak Dalaman Havalimanına götürüldü. Ücreti karşılığı kiralanan özel uçak ambulansa nakledilen İngiliz kadın, buradan İngiltere'nin Manchester kentine sevk edildi.

6.09.2020 - 47741Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]