"Sorunsuz Gebelik Sorunsuz Bebek" Konferansı İstanbul'da!

Türk Perinatoloji Derneği tarafından düzenlenecek olan "13. Ulusal Perinatoloji Kongresi" ve 'International Gestosis Organization"un 43. Toplantısı, 13-16 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müze'de gerçekleştirilecek.

Dernek ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Ayşe Kafkaslı, kongrede güncel fetal ve maternal sorunları tıbbi, etik ve hukuki yönleri ile ele almayı planladıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu kongremizde ulusal özellikte olan Tekrarlayan Erken Gebelik Kayıpları, Gebelik Diyabeti, Erken – Geç Başlangıçlı Preeklampsi, Çoğul Gebelikler, Tıbbi Genetiğin Obstetrikteki Yeri, Plasenta ve Fetal Eklerin Görüntülenmesi, Kromozomal Anomali Taraması, Obstetrikte Medikolegal Sorunlar ve  Korunma Yolları gibi konulara değinileceği gibi uluslararası alanda uzun zamandır preeklampsi ve gebelikteki hipertansif bozukluklar konusuna eğilmiş olan “International Gestosis Organization”un 43. Toplantısını da yapacağız.

Bu kapsamda ülkemizde de anne ölümlerinin en önemli sebeplerinden birisi olan preeklamptik bozuklukların önlenmesi konusunda önemli bilgilerin aktarılacağını düşünüyorum. Ayrıca, 13. Ulusal Perinatoloji Kongresinin bir diğer özelliği perinatoloji yan dal uzmanlık kabulü sonrasında derneğimizin ilk kongresi olması. Kongre sloganımızı “Sorunsuz Gebelik Sorunsuz Bebek” olarak belirledik. Amacımız sorunlar ortaya çıkmadan öngörmektir.

Bu kapsamda gebe ile ilgili her sağlık çalışanı kongrede kendisi ile ilgili deneyim aktarımını bulacaktır” diye belirtti.

Kongre öncesi düzenlenecek Perinatal Genetik ve Postmortem Tanı Kursu, Uygulamalı Fetal Sonografik Değerlendirme Kursu ve Obstetrik Acillerde Yaklaşım Kurslarının da Türkiye’de çalışan tüm uzman hekimlerin ilgisini çekeceğini düşünerek hazırladıklarını belirten Prof. Kafkaslı, bu kapsamda önceden Perinatoloji kongrelerinde ele alınmamış olan konu başlıklarını seçtiklerini, teorik ve pratik bilgi birikimlerini arttıracak zengin bir programın oluşturulmasını hedeflediklerini belirtti.

22.12.2010 - 3889Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]