StartersHub Yatırımı İlk ve Tek Türkçe Meditasyon Uygulaması

İlk haftasında 5000 yüklemeye ulaşan uygulama, Apple Türkiye sağlık uygulamaları sıralamasında ise ilk 10'a girmeyi başardı.

StartersHub Yatırımı İlk ve Tek Türkçe Meditasyon Uygulaması

Bütünsel sağlık yaklaşımı ve sanal chatbot (sanal asistan) teknolojisi ile öne çıkan Sağlıklı Yaşam Koçu Longi'nin yaratıcılarından, ilk ve tek Türkçe meditasyon uygulaması "Meditasyon" bu ay Apple uygulama mağazasında yerini aldı.

Hayatında hiç meditasyon yapmamış kişilerden, meditasyon uzmanlarına kadar farklı tecrübeye sahip, farkındalığını yükseltmek ve hayatında pozitif bir değişim yaratmak isteyen herkes için kullanımı rahat ve anlaşılır programlar sunan Meditasyon uygulamasını her ay genişleyen içeriği ile mobil cihazınızın olduğu her yerde deneyimleyebilirsiniz.

Neden Meditasyon?

Stres, baskı, endişe, gelecek kaygısı ve uykusuzluk gibi günlük hayatınızda her an karşınıza çıkabilecek temel olumsuzluklarla başa çıkabilmek için uygulayabileceğiniz en basit yöntem meditasyon.

Uzakdoğu'dan Batı'ya yaygın bir pratik coğrafyası olan ve bilinen en eski uzakdoğu ritüellerinden biri olan meditasyonun, insan sağlığı ve mutluluğu üzerindeki pozitif etkileri bugün artık bilimsel çalışmalara konu olduğu gibi yapılan akademik araştırmalarla da ispat edilmiş durumda.

Meditasyon yaparak; varlığınız, duygularınız ve düşünceleriniz ile ilgili farkındalığınızı arttırarak, hayatınızdaki çözümleme gerektiren süreçleri hızlandırabilir, olumsuz duygulardan arınırken odağınızı olumlu duygulara çevirerek hayatınızı daha etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Bu bilinçle Meditasyon uygulaması; çevreniz, öz varlığınız, bedeniniz ve duygularınız ile ilgili farkındalığınızı arttırmaya yönelik çok çeşitli konu başlıklarında ve her tecrübe seviyesine uygun programlar hazırladı.

Meditasyon Uygulaması İle Artık Hiçbir Konuda Yalnız Değilsiniz

Halihazırda; 'Nefes', 'Beden Farkındalığı', 'Şu Ana Varmak', 'Şükran', 'Stresten Korunmak' ve 'Uykuya Geçiş' başlıklı 6 ana program ve kullanıcılara gün içerisinde kendilerine zaman yaratmaları için 1 ve 3 dakikalık kısa meditatif uygulamalardan oluşan Meditasyon kütüphanesi, her ay yeni konularda hazırlayacağı içerikler ile genişlemeye devam edecek.

Meditasyon uygulamasında yer alan programlar ise International Yoga Allience üyesi ve Yoga Time'ın Kurucu Ortağı Deniz Bağan tarafından seslendiriyor. Bağan'ın gerek meditasyon pratiği konusundaki bilgi ve deneyimi, gerekse teknolojiye olan yakınlığı kendisini proje için ideal bir içerik partneri yapmış.

Arka plan müzikleri özel olarak stüdyoda hazırlanan Meditasyon uygulamasında, beyin dalgası boyları göz önünde tutularak tasarlanan müzik kompozisyonları ile bireyi sakinleştiren, derin konsantrasyona olanak sağlayan ve dinlendiren sesler kullanılmış.

Kullanıcının tercihine göre ses seviyeleri ayarlanabilen arka plan müzikleri, Meditasyon uygulamasının kütüphanesinde yer alan bütün programlar için tamamlayıcı bir görev üstleniyor.

Apple uygulama mağazasında ücretsiz olarak yer alan, meditasyon pratiğini geliştirmek isteyenler için de aylık ve yıllık abonelik seçenekleri sunan Meditasyon, çok yakında Android cihazlarda da indirilebilecek.

8.2.2017 1 - 25724Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]