Sudanlı Hüseyin Türkiye'de Şifa Buldu

Ülkesi Sudan'da üç yıldır diyalize giren Abdülazim Hüseyin, Türkiye'de kuzeninden alınan böbreğin nakledilmesi sayesinde şifa buldu.

DUYGU YENER - Ülkesi Sudan'da üç yıldır diyalize giren Abdülazim Hüseyin, Türkiye'de kuzeninden alınan böbreğin nakledilmesi sayesinde şifa buldu.

Sudan'ın Hartum kentinde yaşayan ve geçimini tüccarlık yaparak sağlayan Abdülazim Hüseyin (42) böbrek yetmezliği tanısı konulmasının ardından diyalize girmeye başladı.

Nakil ihtiyacının ortaya çıkması üzerine araştırma yapan Hüseyin, Türkiye'de böbrek nakli olmaya karar verdi.

Böbreğinin birini bağışlayan kuzeniyle Ankara'ya gelen Hüseyin, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu.

Hüseyin, kuzeninden alınan böbreğin Türk doktorlar tarafından başarılı şekilde nakledilmesiyle tekrar sağlığına kavuştu.

Abdülazim Hüseyin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de çok başarılı nakillerin yapıldığına bizzat tanıklık ettiğini söyledi.

Üç yıl boyunca diyalize girdiğini anlatan Hüseyin, "Diyalize girerken hiçbir şey yapamıyorsunuz. İşleriniz ve hayatınız yarım kalıyor. Nakil olduktan sonra kendimi 20 yaş gençleşmiş gibi hissediyorum." dedi.

"Türk halkı her zaman Sudan'ın yanında"

Türkiye'nin her zaman Sudan'ın yanında olduğunu belirten Hüseyin, "Türk halkı ve özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sudan'ın yanında yer almıştır. Burada şifa bulmaktan dolayı çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Hastanenin nakil sorumlusu Dr. Erkan Ölçücüoğlu da yapılan tetkiklerde hastanın nakil olmasında bir engel bulunmadığını tespit ettikten sonra ameliyata başlandığını söyledi.

Sudanlı Hüseyin'e, kuzeninden alınan böbreğin başarılı bir operasyonla nakledildiğini aktaran Ölçücüoğlu, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu ve taburcu işlemlerinin bir iki gün içerisinde gerçekleşeceğini kaydetti.

25.02.2018 - 31877

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]