''Tam Gün Yasası'' Vatandaşı Endişelendiriyor!

Romatoloji Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Yazıcı, Sağlıkta Tam Gün Yasası'nın, Şubat 2011'de üniversitelerde uygulanmaya başladığında zararların daha da belirgin olacağına dikkat çekti.

''Tam Gün Yasası'' Vatandaşı Endişelendiriyor!

Romatoloji Eğitim Araştırma Derneği (READ) Başkanı Prof. Dr. Hasan Yazıcı, tam gün uygulamasının, zaten kötü olan sağlık sistemini daha da kötüleştirdiğini ileri sürerek, ''Uygulamanın temelinde işi hemen kestirmeden yapma, merkeziyetçi, bireye az güvenen, bencil ve tekdüzeci kolaycılığımız var'' dedi.

Prof. Dr. Yazıcı, Türkiye'nin sağlık hizmetlerinin ve hekimlik mesleğinin giderek artan sorunları olduğunu vurgulayarak, romatolojinin de bundan payını aldığını kaydetti. Sağlık sektöründeki tam gün yasasının bu kötüye gidişi hızlandırdığını öne sürdü.

Prof. Dr. Yazıcı, tam gün uygulamasına karşı olmadıklarını, ancak yanlış uygulamalar yapıldığını belirterek şöyle devam etti; ''Özellikle 'performans' düzeni çok sorunludur. Sağlık Bakanlığı'nın hastanelerdeki güncel uygulaması ne halk ne de hekim sağlığına iyi gelmiştir.

Şubat 2011 tarihinden itibaren üniversitelerde de uygulandığında zararlar daha da belirgin olacaktır. Kamuoyunun ve basının unuttuğuysa tam gün çalışma uygulaması, tıp fakülteleriyle sınırlı değildir.

Tıp fakültesi dışındaki hocalara acaba nasıl bir performans değerlendirmesi düzenlenecektir? Tam gün uygulaması, zaten kötü olan sağlık sistemimizi daha da kötüleştirmektedir. Uygulamanın temelinde işi hemen kestirmeden yapma, merkeziyetçi, bireye az güvenen, bencil ve tekdüzeci kolaycılığımız var. Üniversiteler ve sağlık sektörü bakımından ülke bir felakete gidiyor. Bıçak parasının satır parasına döneceğinden çekiniyorum'' dedi.

24.10.2010 - 2716''Tam Gün Yasası'' Vatandaşı Endişelendiriyor! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Bahar dedi ki;
22.12.2010

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]