Tek isteği akülü tekerlekli sandalye

Tek isteği akülü tekerlekli sandalye İşitme engelli yeğeni tarafından hayata tutunuyor Gümüşhane'de geçirdiği trafik kazasından sonra felç kalan ve hayatını sürünerek idame ettiren işitme engelli Lokman Yılmaz, hayırseverlerden akülü tekerlekli sandalye istedi.

Tek isteği akülü tekerlekli sandalye

İşitme engelli yeğeni tarafından hayata tutunuyor

GÜMÜŞHANE - Gümüşhane'de geçirdiği trafik kazasından sonra felç kalan ve hayatını sürünerek idame ettiren işitme engelli Lokman Yılmaz, hayırseverlerden akülü tekerlekli sandalye istedi.

Şiran'da işitme engelli kardeşleriyle birlikte oto yıkamacılığı yaparak hayatlarını devam ettiren 44 yaşındaki Lokman Yılmaz, geçirdiği trafik kazasının ardından yatalak duruma düştü.

Hastanede 3 ay tedavi gördükten sonra evinde yaklaşık 2 yıl boyunca hareket etmeden yatan 3 çocuk babası Yılmaz, daha sonra fizik tedaviyle birlikte hareket etmeye başladı. Tedaviye rağmen dizleri tutmayan Yılmaz bir yerden başka bir yere gideceği zaman, temel ihtiyaçlarını gidereceği zaman sürünerek gitmek zorunda kalıyor.

Şiran'daki sürecin sonunda Gümüşhane'de yaşayan yeğeni Mirati Macit'in daveti üzerine buraya gelen Yılmaz'ı tedavisine Gümüşhane'de devam ediyor.

Evden dışarısını görmek, gezmek isteyen Yılmaz akülü tekerlekli sandalyesi olmadığı için bu durumlarda sürekli yeğeni Mirati Macit'i arayarak araçla onu gezdirmesini istiyor. Macit'in sırtında arabaya giden dönüşte te aynı şekilde 8.kattaki evine kadar asansörde sırtında gelen Yılmaz, hayırseverlerden akülü tekerlekli sandalye istiyor.

Hayatını sürünerek idame ettiren Yılmaz, başkasına yük olmaktan bıktığını, her zaman yeğenini arayamadığını belirterek, "Kendi ihtiyaçlarımı görmek için tekerlekli sandalye istiyorum" dedi.

Daha öncesinde yürüyen, oto yıkamacılığı yapan birisi olduğunu hatırlatan Yılmaz, "Kaza yaptım ve yatalak duruma düştüm. Çayımı, yemeğimi her şeyimi yeğenim sayesinde görüyorum. Daha önce hastanede 3 ay boyunca yattım. Sonra eve gelip 2 yıl kaldıktan sonra yavaş yavaş hareket etmeye başladım ama dizlerim hala tutmuyor. Kazadan önce iyiydim ama kazadan sonra dizlerim tutmaz halde. Yeğenim beni sırtında eve getiriyor götürüyor. Arabasıyla gezdiriyor bir daha sırtında eve getiriyor. Hastanede kaldığım sürece ölü gibi yattım. Ben yeğenimi arıyorum gel beni gezdir diye. Beni sırtında aşağıya götürüyor. Arabasıyla gezdiriyor. Ondan sonra bir daha sırtında eve getiriyor. Tekerlekli sandalyem olmadığı için kendim gidemiyorum ve içim yanıyor bu yüzden. Kumandalı tekerlekli araba istiyorum yardımseverlerden" diye konuştu.

Dayısını sırtında taşıyıp aracına bindiren, evinde bakıp tedavisini yaptıran Mirati Macit ise "Ben dayım olduğu için evime getirdim. Ona bakıyorum. Sırtımda getirip götürüyorum. İçim sızlıyor onun haline. Sırtımda arabama koyup gezdirip bir daha eve getiriyorum. Yürüyemediği için tekerlekli sandalyesi olmadığı dizleri tutmadığı için. İçim acıyor artık. Tekerlekli sandalye istiyoruz artık. O da kendi başına çıksın gezsin. Evde durunca canı sıkılıyor beni arıyor gel beni gezdir diye" şeklinde konuştu.

Gümüşhane İşitme Engelliler Koruma Derneği Başkanı Nurettin Köksal ise hem işitme engelli hem de felçli olan Yılmaz'ın içler acısı durumunu dernek olarak kendilerinin de takip ettiğini belirterek hayırsever vatandaşlardan akülü tekerlekli sandalye konusunda destek beklediklerini söyledi.

22.10.2021 - 57273Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]