Tlc'de Programa Başlayan Doktor B: Estetiğe Karşı Olanların Bakış Açısı Değişecek

İlk yerel içeriğini ekranlara taşıyan TLC, dünyaca ünlü estetisyen Doktor B olarak tanınan Bülent Cihantimur ile 'Bu Ben Miyim?' adlı programa başladı.

Tlc'de Programa Başlayan Doktor B: Estetiğe Karşı Olanların Bakış Açısı Değişecek
Türkiye'de değişik formattaki programlarıyla dikkat çeken TLC, ilk yerel içeriğini izleyiciler ile buluşturdu. Dünyada Doktor B adıyla tanınan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Bülent Cihantimur ilk bölümü Estetik International'da ekibiyle birlikte izledi. Geceye Güneri Cıvaoğlu, TLC Genel Yayın Yönetmeni Ayşen Şenol ve ekibi katıldı.

"TÜRKİYE SAĞLIK VE ESTETİK ALANINDA ÖNEMLİ BİR NOKTADA "

Bu programa başlarken amacının ülkenin tanıtımı olduğunu söyleyen Bülent Cihantimur, "Enteresan gelebilir, proje başlarken de herkese değişik gelmişti. Türkiye dünyadaki en güzel ülkelerden birisi. Sağlık ve estetik alanında çok önemli bir noktada. Bunun tanıtımı için TLC'nin de çok uygun bir kanal olduğunu düşündüm. Bir fırsat olmadı ama biz uğraştık ve başardık. Şu anda başlangıç için üç bölüm çektik ama inşallah sonsuza dek uzayacak bir program olur " diye konuştu.

HASTALARIN YÜZDE 80'İ YABANCI

Bu Ben Miyim? Programının izleyicilerin bakış açılarını iyi yönde değiştireceğini dile getiren Cihantimur, "İzleyiciler estetik kaygının ne olduğunu ve insanların hayatını aslında ne kadar etkilediğini, ben estetiğe karşıyım demenin ne kadar yanlış olduğunu algılayacaklar. Dokuz tane hasta var. dokuzunun hikayesi de en değerli olan hikayelerdi. Gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanları seçtik.

Estetik cerrahi insanların hayatlarını ne kadar değiştiriyor, Onları mutlu edebiliyor mu? Estetik yaptıranlar hakkında kötü düşünen insanların, ben estetiğe karşıyım diyen insanların, bu durumu algılayarak bakış acısını değiştirmesini sağlayacak vakalar seçtik. ve gerçekten öyle olduğunu da kendi gözlem ve deneyimlerimizle görmüş olduk.

İnsanların estetik kaygısı olduğu zaman genellikle saklamayı düşünüyorlar. Mesela kızı bile annesinden saklıyor. Bu program aslında o problemin sadece kendisinde olmadığını kendisi gibi başka insanlar da olduğunu görmesini sağladığı için çözümü de kolaylaştıracak. Şu anda hastalarımın yüzde 80'i yabancı " dedi.

"BU PROGRAMDA ÇOK YARALI İNSANLAR VAR "

Programı takip eden Güneri Cıvaoğlu ise, "Buna benzer bir program Amerika'da izliyordum. Baştan yapılandırma, bu daha değişik. Günümüzde özellikle Türkiye'de bir insanın bedenini yüzünü berbat eden estetik müdahaleler yapılıyor. Burada gördüğüm bu eski veya yeni yanlışları düzelten ve tekrar bir normal hale getiren cerrahi estetik müdahale. Burada gördüğüm çok yaralı insanlar. O insanları tamir ederek yeniden onları güzel, doğal, sağlıklı ve normal insanlar haline getiren müdahalelerde bulunuyor " ifadelerini kullandı.

DOKTOR B İLE BU BEN MİYİM? 

Çekimleri 5 ay süren Bu Ben Miyim? Programı toplamda 3 bölümden oluşuyor. Doctor B, her bölümde mağduriyet yaşamış üç hastasının estetik kaygılarını gidererek, kısa süre içerisinde muazzam bir değişim yaşamalarını sağlıyor.

7.03.2019 - 38471İlgili Diğer Yazılar
Yüze Yağ Enjeksiyonunda Yenilikler
Yüze Yağ Enjeksiyonunda Yenilikler
Tatile Gitmeden Cildiniz Yenileyin!
Tatile Gitmeden Cildiniz Yenileyin!
Gençlik Aşısı İle Bebek Gibi Ten!
Gençlik Aşısı İle Bebek Gibi Ten!
Neden Dudaklarınıza Dolgu Yaptırmak İstiyorsunuz ?
Neden Dudaklarınıza Dolgu Yaptırmak İstiyorsunuz ?
Botoks Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
Botoks Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]