TOFD'den "Dünya Omurilik Felçlileri Günü" Etkinliği

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) bu yıl Uluslararası Omurga Topluluğu (ISCoS), tarafından 5 Eylül olarak ilan edilen ve ilki bu yıl düzenlenen "Dünya Omurilik Felçlileri Günü" kapsamında farkındalık ve bilinçlendirme etkinlikleri düzenledi.

TOFD'den

Engelli bireylerin hayatın her alanında aktif rol oynamasını ve omurilik felcine karşı bilinçlendirmeyi hedefleyen TOFD, 5 Eylül'de Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda "Dünya Omurilik Felçlileri Günü Aktiviteleri" gerçekleştirdi.

Etkinlikler kapsamında; meydana kurulan emniyet kemeri çarpışma simülatörü ile her seferinde 2 katılımcı, yaklaşık 10 kilometre/saat hızla hareket eden bir araçla yapılan bir trafik kazasındaki çarpışmanın şiddetini ve insan vücuduna olan etkisini tecrübe etti. Dans gösterileri ve birbirinden etkileyici sürprizler ile hayatın her alanında var olan engellilere yönelik bilinçlendirme etkinlikleri yapıldı.

Program sonunda özgür ve engelsiz bir hayat için bayrak direğine tekerlekli sandalye çekildi. Tekerlekli sandalyenin direğe çekilme töreni sırasında, gönüllülerden oluşan topluluk 6 farklı dilde "Engele ruhsat verme" sloganı ile dünya üzerindeki tüm belediye başkanlarına seslendi. Sosyal farkındalık ve beraberlik kültürünün gelişmesini hedef alan organizasyona; engelli bireyler, derneğe gönül veren katılımcılar ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Uluslararası

Omurga Topluluğu | ISCoS

Uluslararası OmurgaTopluluğu (ISCoS), tüm dünyadaki erkekler, kadınlar ve çocuklar için omurilik yaralanması uygulamasında en yüksek standart bakımını teşvik eder. Uzmanların tıbbi ve çok disiplinli ekibi ISCoS, eğitim, araştırma ve klinik mükemmelliği teşvik etmeye gayret eder. ISCoS' a 87 ülkeden 1.000'in üzerinde Klinisyen ve Bilim İnsanı üyedir. Bilgilerini her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Yıllık Bilimsel Toplantıda düzenli olarak güncelliyorlar. ISCoS hem üyelik hem de yeni ufuklar alanında sürekli genişliyor. Omurga, Uluslararası Omurga Topluluğu' nun resmi dergisidir ve Omurilik Yaralanmalar alanında çalışan klinisyenler ve temel bilim insanlarının yayınlarını çeken forumdur.6.09.2017 - 28727Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]