Trabzon'da Kanser Hastalığı Tedavisinde Yeni Dönem!

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "Radyoaktif İyot Odası"nın açılışıyla, artık Trabzon'da kanser hastalığının teşhis ve tedavisi gerçekleştirilebilecek.

Trabzon'da Kanser Hastalığı Tedavisinde Yeni Dönem!

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde "Radyoaktif İyot Odası "nın açılışıyla, artık Trabzon'da kanser hastalığının teşhis ve tedavisi gerçekleştirilebilecek.

Açılış öncesi hastanenin konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Trabzon Vali Yardımcısı Orhan Eyövge, İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman ile hastane personeli katıldı. Erdöl, tıbbın ve insanoğlunun geliştiğini belirterek, "Ülkemiz geliştikçe, aynı gelişmiş ülkelerdeki gibi, enfeksiyon hastalıkları bir kenarda daha az görülmeye, bulaşıcı olmayan hastalıklar ise ön plana çıkmaya başladı.

Bunlar içerisinde şeker hastalığı, astım, obeziteyi sayabiliriz ama en önemlisi kanserler. Başımızın, çağımızın belası kanserler gerçekten problemli bir hastalık " dedi. Bu hastalıkla mücadele konusunda Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, ismi onkoloji hastanesi olarak anılmasa da onkoloji hastanelerinin yaptığı tüm tedavileri yapabilecek bir konuma geldiğini vurgulayan Erdöl, şöyle devam etti: "Özellikle onkoloji cerrahisi ve tıbbi onkoloji yıllardan beri Trabzon'da yapılıyor.

Burada geçmiş dönemlerde tamamlamaya başladığımız radyasyon onkolojisiyle ilgili eksiklerimiz vardı.

Bugün açılışını yapacağımız radyoaktif iyot odası ile bu eksik de tamamlandı. Artık bir onkoloji hastanesinde ne yapılır derseniz, işte şu anda Trabzon'da Numune Hastanemizde de o yapılıyor. " Trabzon'un çevre il ve ülkelerden kanser hastalarının tedavisine talip olduğunu ifade eden Erdöl, "Özellikle Gürcistan'dan radyoaktif iyot servisini bekleyen hastalar vardı. Bunu biliyoruz.

Sağlık turizminde hastalar, böyle önemli merkezlere tedavi veya teşhis amaçlı arzularıyla gelirler. İşte bu arzuyu oluşturacak bir onkoloji merkezine Trabzon kavuştu " diye konuştu. Hastane başhekimi Prof. Dr. Ekrem Algül ise kanser konusunda hastanelerinde en son teknoloji ürünlerinin yer aldığını dile getirerek, açılışını yapacakları radyoaktif iyot odasının 245 bin liralık bir yatırımla oluşturulduğunu, böylece hastanelerinde bu konudaki zincirin son halkasının da tamamlandığını kaydetti.

Toplantı sonunda, hastanede kanser tedavisi görerek sağlığına kavuşan ilk kişi olan ve ismi açıklanmayan hasta, kürsüye gelerek hastane yönetimine teşekkür etti, başhekim Algül'e çiçek verdi. Erdöl ise İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman ile başhekim Ekrem Algül'e, TBMM Kanser Araştırma komisyonunun kitaplaştırılan kanser raporunu hediye etti. Programda Başhekim Algül de Cevdet Erdöl'e katkılarından dolayı plaket takdim etti. Toplantıya katılanlar daha sonra hastanenin onkoloji servisinde yaptırılan Radyoaktif İyot Odası'nın açılışını gerçekleştirdi.

1.4.2011 1 - 6190Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]