Tüp Bebek İçin Son Bir Fırsat Daha!

Bebek sahibi olmak için çaba gösterip çeşitli tedavi aşamalarından geçmiş olanlar bilir: Sonuca ulaşmak hemen her zaman ilk tedavi denemelerinde mümkün olmayabiliyor.

Tüp Bebek İçin Son Bir Fırsat Daha!

Uzun süredir çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yeni umutlar sunan Acıbadem Tüp Bebek ve İnfertilite Merkezi, 2004 yılından itibaren merkeze tedavi için başvuran ve ilk 2 ‘tüp bebek’ denemesinde başarıya ulaşamamış çiftlere şimdi (+) bir fırsat daha veriyor. Merkez’de ilk iki tüp bebek denemesinde sonuç alamayan çiftler için üçüncü deneme, herhangi bir ücret talep edilmeden gerçekleştiriliyor.


Bebek sahibi olmak için çaba gösterip çeşitli tedavi aşamalarından geçmiş olanlar bilir.


Sonuca ulaşmak hemen her zaman ilk tedavi denemelerinde mümkün olmayabiliyor. Çünkü istatistikler ilk dört tüp bebek denemesinde başarı şansının yüksek olduğunu fakat artan deneme sayısı ile doğuma ulaşacak canlı bir bebeğe sahip olma şansının düştüğünü gösteriyor. Her yaşanan olumsuz sonuç çiftte ümitsizlik, hayal kırıklığı ve stres yaratıyor.


Fakat belki de beklenen bebek için birkaç denemeyi göze almak gerekiyor. Bu gerçek bilinmesi gereken ve tedavi sürecinde kabul edilmesi gereken bir durum aslında. Tabiki ilk uygulamada sonuca ulaşılması en çok arzu edilen ve hedeflenen durum.


Çiftlerin mutlu sona ulaşmalarına yardımcı olmada, üzerlerine binen yükü azaltmada ve  muhtemelen sonuç alabilecekleri bir tedavi sürecini erkenden terk etmelerini önlemede, bu sistem içinde görev alan kurumlara da görev düşüyor.


Merkezler tedaviyi en etkin şekilde yürütme yükümlülüklerinin yanısıra sorumluluklarını taşıdıkları hastalarına destek olmak durumda bulunuyorlar. Uzun süredir çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere yeni umutlar sunan Acıbadem Tüp Bebek ve İnfertilite Merkezi bu anlayış çerçevesinde, ilk iki denemesinde başarı sağlanamayan çiftlere artı bir fırsat daha tanıyor. Merkez, kendi tedavi programına aldığı ve ilk iki tüp bebek / mikroenjeksiyon uygulamasında gebeliğe ulaşamamış olan çiftlere üçüncü deneme şansını ücretsiz olarak sunuyor.


Yüzlerce çifti bebek sahibi yaparak edindiği deneyimlerle ‘tüp bebek’ uygulamalarında öngörülü davranabilen Acıbadem Tüp Bebek Merkezi sunduğu (+) 1 deneme fırsatı ile çiftlerin kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlıyor.


 Acıbadem Tüp Bebek Merkezi ayrıca tüp bebek tedavisi konusunda fikir sahibi olmak isteyen çiftlere bu konuda bilgilendirici bir kit gönderiyor. Bu kit ile tüp bebek tedavisi görecek olan çiftlerin akıllarına takılan sorulara yanıt alması amaçlanıyor. Acıbadem Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Tüp Bebek Merkez sorumlusu Doç. Dr. L. Cem Demirel bilgi kitapçığında yer alan konu başlıklarını şöyle sıralıyor: ‘ Tüp bebek tedavisi kimlere gerekli? Tüp bebek ile ne kadar şansım var? Tedavim nasıl olacak? Tüp bebekte başarıyı artıran uygulamalar. Preimplantasyon genetik tanı: Bilimin sınırı var mı? Tüp bebek hakkında en çok merak ettikleriniz. Konu başlıklarından oluşan bu kitapçıkla infertilite tedavisi gören çiftleri aydınlatmak amacındayız.’


Acıbadem Tüp Bebek Merkezi’nin kadın doğum, embryoloji, tıbbi genetik ve üroloji uzmanları ile psikolog, biyolog ve hemşirelerden oluşan deneyimli ekibi, çocuk özlemi içerisinde olan çiftlere, tıp biliminin elinden gelebilecek en doğru ve en etkin yardımı sağlamayı hedefliyor.


Merkezde ovülasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi), suni döllenme (aşılama), klasik tüp bebek (IVF), mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu / ICSI) ve diğer mikromanipülasyon yöntemleri (assisted hatching, defragmantasyon, blastomere biyopsisi) ile preimplantasyon genetik tanı gibi yeni bir yaşam umuduna yönelik tüm tanı ve tedavi yöntemleri, laparoskopik ve histeroskopik cerrahi girişimler uygulanıyor. Dünya standardlarındaki teknik donanıma sahip merkezde, ayrı ameliyathane, androloji ve embryoloji laboratuarları bulunuyor.

16.01.2011 - 4233İlgili Diğer Yazılar
8 yıllık çocuk özlemi, Eylül bebek ile son buldu
8 yıllık çocuk özlemi, Eylül bebek ile son buldu
47 yaşındaki kadın 15. tüp bebek uygulaması ile evlat sahibi oldu
47 yaşındaki kadın 15. tüp bebek uygulaması ile evlat sahibi oldu
16 yıllık çocuk özlemi son buldu
16 yıllık çocuk özlemi son buldu
Titizlikle yapılmayan çikolata kisti anne olmayı engelleyebilir
Titizlikle yapılmayan çikolata kisti anne olmayı engelleyebilir
Kadınlarda kısırlık nedeni:
Kadınlarda kısırlık nedeni: 'Çikolata kisti'
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]