Türkiye'den Dünya'ya Diş Tedavisinde İz bırakacak bir ilk: T-endo MUST

Ülkemizde tıbbi cihaz alanında yapılan ar-ge yatırımları meyvelerini vermeye başladı. Dentac markasının, 3 yıl önce başlamış olan ar-ge çalışmaları sonucunda geliştirilen %100 yerli ilk kanal eğesi 'T-Endo MUST', ülkemizin yüz akı olarak dünyaya açılıyor.

Türkiye'den Dünya'ya Diş Tedavisinde İz bırakacak bir ilk: T-endo MUST

Biz De Yaparız!

Dentac'ın geliştirdiği 'T-Endo MUST' kanal eğesi hikayesi 3 yıl önce Doç.Dr. Mustafa Gündoğar ve Doç.Dr. Taha Özyürek'i kanal tedavisinde kullanılan eğelerin dayanıklılığı üzerine eğilip bu konuyla ilgili yaptıkları bilimsel çalışmalarla başladı.

Bu iki idealist hekimimizin "dayanıklı ve yerli kanal eğesi geliştirmek" fikrine, sektör lideri, vizyoner ve yenilikçi firma Öncü Dental ar-ge desteğiyle hayat verdi.

3 yıl süren bilimsel çalışmaların sonucunda büyük heyecan ve gurur veren, tamamen Türk diş hekimlerinin imzasını taşıyan T-endo MUST geliştirildi.

T-endo MUST Nikel Titanyum alaşımı ve özgün tasarımıyla Türkiye'nin ilk tescilli resiprokasyon kabiliyetli kanal eğesidir. T-endo MUST'ı özgün yapan diğer özellikleri ise yüksek dayanıklılık özelliği ve tamamen Türk diş hekimlerinin imzasını taşımasıdır. T-endo MUST ile sektörün yurtdışına olan bağımlılığını azaltırken, Türk diş hekimlerine yüksek kaliteli yerli ürün avantajı sağlıyor.

Türkiye'den Dünya'ya Diş Tedavisinde İz bırakacak bir ilk: T-endo MUST

"Türkiye'den Dünya'ya endodonti" sloganını "T-Endo" olarak patentleyen Dentac markası yeni geliştirilen kanal eğesi için MUST dedi. Adının açılımı 'Multi Use Single Technique' olan yeni ürün; kırılmaya karşı dayanıklı yapısı ile tedavi sırasında oluşabilecek olumsuz etkileri azaltırken, pek çok kez kullanım imkânı sağlayarak tüm dünyada oldukça pahalı olan endodontik tedaviler için yüksek tasarruf avantajı sunuyor. T-endo MUST, tam hijyenik steril paket halinde üretilme, kanal tedavisi işlem süresini kısaltma, tıbbi atığın azaltılması ve daha sayısız özellikleri barındırmaktadır.

Üretimden Önce Hekimler Deneyimledi

T-Endo MUST, seri üretime geçmeden önce IDEX, AEEDC ve IDS gibi dünyanın en büyük dental fuarlarında düzenlediğimiz workshoplarda hekimler tarafından deneyimlendi. Dünya çapında tanınmış ünlü diş hekimlerinden de tam not aldı.

Yolun Başındayız!

Yalnızca sağlığımızı değil, teknolojimizi de Türk hekimlerine emanet edebileceğimizin güzel bir örneği olan bu başarı, dışa bağımlılığı azaltan önemli bir gelişme, ama elbette sadece bu bir başlangıç. Bundan sonra da Öncü Dental' den ve hekimlerimizden yeni gelişmeler ve haberler duyacağımızdan hiç şüphe yok.

26.11.2020 - 49466Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]