Türkiye'de Sağlık Truziminin Dopingi; Lazer Ameliyatlar!

Yaz ayları sağlık turizminde doping etkisi yarattı. Bu dönemde yabancı hasta sayısında yaşanan artış, sağlık gruplarının da yüzünü güldürdü.

Türkiye'de Sağlık Truziminin Dopingi; Lazer Ameliyatlar!

Yaz ayları yalnızca deniz, kum, güneş turizmi açısından değil, sağlık turizmi  açısından  da oldukça verimli geçiyor.  Bu dönemde  Türkiye’ye gelen yabancılar hem tedavi oluyor hem de tatil yapıyorlar.   En fazla uygulanan tedavi yöntemlerinin başında ise lazer göz ameliyatları geliyor. 


Dünyagöz Hastaneler Grubu Strateji ve İş Gelişme Genel Müdür Yardımcısı / İcra Kurul Üyesi Selin Yıldırım Peker, yaz aylarında lazer göz ameliyatı için gelen yabancı hasta sayısında yüzde 70 oranında artış olduğuna dikkat çekti.


Yurtdışından gelen hastalara yönelik sağlık turizmi paketleriyle hem tedavi hem de 5 yıldızlı otellerde tatil fırsatı sunduklarını belirten Peker, “Vizelerin kalkması ülkemize sağlık turizmi açısından da katkı sağladı.


Batı Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Kafkas coğrafyasından gelen hasta sayılarında önemli artışlar var. Yabancı hastalar en çok lazer amaçlı ameliyatlar için ülkemize geliyorlar” dedi. Yurtdışından yılda ortalama 30.000 hastagöz tedavisi için Dünyagöz hastanelerine geliyor lazerden, şaşılığa, göz estetiğinden retina hastalıklarına gözün 19 branşında hizmet alıyorlar. 


Sağlık turizminde ülkemizin tercih edilmiş olmasının nedeni eskiden sadece ekonomik fiyat idi. Bugün Dünyagöz hastanelerinde uyguladığımız en gelişmiş tedavi yöntemleri,  refraktif cerrahide uzmanlığımız ve deneyimimiz ile en yüksek hizmet kalitesini sunuyoruz.


Selin Yıldırım Peker, şu bilgileri verdi; “Gelişmiş ülkeler de dahil birçok ülkede sağlık harcamaları arttığı için devlet bazı ameliyatların maliyetini üstlenmiyor. Böyle olunca hasta kendi ülkesinde çok fazla para harcayarak olabileceği bir ameliyat yerine sağlık turizminde sağlam alt yapıyı oluşturmuş Türkiye gibi ülkelere yöneliyor. 


Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak güneydeki 5 yıldızlı otellerle yaptığımız anlaşmalar sayesinde hastalar Antalya’da 5 yıldızlı otel konforundaki hastanemizde ameliyat oluyor sonra da tercih ettiği otelde konaklayarak tatilini yapıyor. Fiyat, hizmet kalitesi, konfor ve doktor deneyimi burada hasta için çok önemli kriter. Türkiye bu kriterlere bakıldığında çok avantajlı durumda ve ciddi hasta çekiyor.

12.07.2011 - 8904Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]