Türkiye'nin En Büyük Hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı!

Belediye Başkanı Kenan Şahin Türkiye'nin en büyük hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni, beraberindeki gazetecilerle birlikte gezdi.

Türkiye'nin En Büyük Hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı!

Binbeşyüze yakın personelin çalıştığı hastaneyi değerlendiren Şahin; “Sadece Pendik’in değil bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek en iyi hastane” dedi.

Başkanı Kenan Şahin, 2006 yılında yapımına başlanan 550 yataklı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. Sağlık Bakanlığı’na bağlı dev hastanenin Türkiye için bir model olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kenan Şahin, beraberindeki gazetecilerle hastaneyi inceledi. Başhekim Prof. Dr. İsmail Cinel’den bilgi alan Şahin; “Bu hastane sadece Pendik’in değil, tüm Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verebilecek, devrim niteliğinde bir hastanedir.” dedi. 
İki yeni sağlık kurumu geliyor.

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in sinin çabalarıyla Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne dönüşen sağlık kompleksi, basın mensuplarına tanıtıldı. Yakın zamanda resmi açılışı yapılacak olan hastaneyi gezisi sırasında önemli bilgiler de veren Belediye Başkanı Kenan Şahin, Pendiklilerin sağlığına çok önem verdiklerini, ilçedeki sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması adına Yenişehir Mahallesi’ne 300-400 yataklı bir hizmet hastanesi ve Esenyalı Mahallesi’ne de bir semt polikliniği inşa edileceği müjdesini verdi. 

Hastanenin ulaşımını daha da rahatlatmak için İETT Genel Müdürlüğü ile görüşüldüğü öğrenildi. Bu kapsamda birçok İETT hattının buradan geçmesinin sağlanacağı belirtildi. Belediye Başkanı Kenan Şahin 2011 yılının sonunda Kadıköy–Pendik Metrosu’yla Metro Hastane Durağı’nın hizmete gireceğinin ve bununla ulaşım sorununun kökten çözüleceğini sözlerine ekledi. 

  • Toplam 1450 personel var
  • 240 doktor, 450 asistan ve 277 hemşire
  • Ocak ayı sonunda 200 hemşire daha alınacak
  • Yeni olmasından dolayı hastanedeki katların 3’te 1’i kullanılıyor
  • Hastanede 22 adet  ameliyathane var
  • Yeni doğum servisindeki 8 küvez sayısı 24’e çıkacak
  • Hastanenin acil servisi yakın zamanda hizmete girecek.

11.1.2011 - 4067

Türkiye'nin En Büyük Hastanesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Nedim Kanbur dedi ki;
11.1.2011

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]