Ücretsiz Kanser Taraması Yaptırdılar

Sağlık Bakanlığı’nın önem verdiği KETEM ve Aile Sağlığı Merkezlerinin koordineli yürüttüğü kalın bağırsak rahim ağzı ve meme kanseri taramaları Bigadiç’te ücretsiz olarak yapılıyor.

Ücretsiz Kanser Taraması Yaptırdılar

Sağlık Bakanlığı'nın önem verdiği KETEM ve Aile Sağlığı Merkezlerinin koordineli yürüttüğü kalın bağırsak rahim ağzı ve meme kanseri taramaları Bigadiç'te ücretsiz olarak yapılıyor. Çok sayıda vatandaş Aile Sağlığı Merkezlerine giderek tarama yaptırdı.

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde Aile sağlığı Merkezlerinde, 40-69 yaş arası kadınlara meme kanseri, 30-65 yaş arası kadınlara rahim ağzı kanseri ve 50-70 yaş arası kadın ve erkeklere kalın bağırsak kanseri taraması yapılıyor. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) çalışanları ve Aile Hekimlerinin ortak olarak yürüttükleri kanserde erken teşhis ve tarama, Bigadiçli vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Bigadiç 2 no'lu Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Dr. Yüksel Ercan, sağlık ekibi olarak ilçe halkına ücretsiz kanser taraması yaptıklarını söyledi.

Amaçlarının sağlıklı olan kesime ulaşıp, sessiz bir biçimde seyreden kanseri yakalamak olduğunu vurgulayan Ercan, "Bunun için ne kadar çok sağlıklı insana ulaşabilirsek, ne kadar çok tarama yapabilirsek, o kadar çok hizmetimizin karşılığını aldığımıza inanıyoruz. Bu taramalar adı geçen kanser türlerinin erken teşhis ve tedavisinde çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle bayanlardaki meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kolon kanserini tarayarak sessiz bir şekilde seyreden kanseri yakalamaya çalışıyoruz. Kalın Bağırsak tarama testi merkezimiz izde anında yapılmakta rahim ağzı ve meme kanseri açısından vatandaşlarımıza bilgi verip yönlendirmesi yapılmaktadır.35 yaş üzerindeki kadınlar ve 50 yaş üzeri erkeklere sunulan bu imkanlardan azami faydalanmaları hedefimizdir. Sağlık Bakanlığımızın ücretsiz sunduğu bu hizmetten tüm vatandaşlarımızın yararlanmasını bekliyoruz" şeklinde konuştu. - BALIKESİR

5.4.2017 1 - 26579Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]