Üstün Yetenekliler Sempozyumu Başlıyor!

Üstün yetenekli gençlerin eğitiminde yeni bir başlangıç olarak değerlendirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Eğitim Vakfı ve Koç Üniversitesi'nin birlikte düzenleyeceği "1.Uluslararası Üstün Yetenekliler Eğitimi Sempozyumu", 23-24 Eylül'de yapılacak

Üstün Yetenekliler Sempozyumu Başlıyor!

Beş farklı ülkeden katılımcıların da tecrübelerini paylaşacağı sempozyumun sonuçları, bu alanda Türkiye’de gerçekleştirilecek yasal düzenlemelere ışık tutacak.

Dünya nüfusunun ortalama yüzde ikisi üstün yeteneklilerden oluşuyor. Bu oran dikkate alındığında, Türkiye’de yaklaşık 500 bin üstün yetenekli yaşıyor. Üstün yetenekli gençlerin keşfedilmesi ve eğitimi, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun destekleriyle,  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Koç Üniversitesi tarafından 23-24 Eylül’de gerçekleştirilecek

“1. Uluslararası Üstün Yetenekliler Sempozyumu”nda,  ülkemizde üstün yetenekli gençlerin tespit edilerek eğitilmesi konusunda izlenecek yol haritası tartışılacak.

Koç Üniversitesi’nde “Üstün Çocukların Eğitimi”  sloganıyla düzenlenecek sempozyumun açılış törenine  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ve Koç Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Umran İnan da konuşmacı olarak katılacak.

Dünyadan Başarı Öyküleri

Güney Kore’den Prof. Dr. Kim Meesook, ABD’den Prof. Dr. Joseph Renzulli, Prof. Dr. Sally Reis ve Prof. Dr. June Maker, İngiltere’den Prof. Dr. Deborah Eyre, Fransa’dan Prof. Dr. Taisir Yamin ile Almanya’dan Prof. Dr. Heidrun Stoeger ve Prof. Dr. Albert Ziegleri; ülkelerinin, üstün yetenekli çocukların eğitimi konusunda yaşadıkları tecrübeleri katılımcılarla paylaşacak. Konuk bilim insanları ülkemizdeki uygulamaları, Türk meslektaşlarıyla birlikte değerlendirecek.

Geleceğe Işık Tutacak

Sponsorluğunu Vodafone, Kariyer.Net, Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları’nın (THY) yaptığı sempozyuma katılacak yerli ve yabancı bilim adamlarının çalışmalarının, kalıcı bir kaynak olarak kullanılabilmesi için kitap olarak yayımlanması planlanıyor.

Sempozyumun sonuçlarının; Milli Eğitim Bakanlığı için üstün yeteneklilerin eğitimi ile ilgili strateji eylem planı oluşturmada önemli bir kaynak teşkil edeceği, bu konuda ülkemizde yürütülen çalışmalarda önemli bir kilometre taşı olacağı vurgulanıyor.

23.Eylül.2010   Salon: Sevgi Gönül Kültür Merkezi (Sgkm)

  •   09:30 - 10:00      Kayıt
  •   10:00 - 10:10      Açılış (Sempozyum reklam filmi , İstanbul reklam filmi)
  •   10:10 - 11:20      Açılış Konuşmaları

Prof. Dr. Umran İNAN :Koç Üniversitesi Rektörü
Ömer M. KOÇ: TEV Yönetim Kurulu Başkanı
Dr.Ruhi KILIÇ : Özel Eğitim Rehberlik Ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürü
Nimet ÇUBUKÇU: Milli Eğitim Bakanı
Recep Tayyip ERDOĞAN: Başbakan (Teşrifleri Halinde)

 

22.9.2010 - 2293

Üstün Yetenekliler Sempozyumu Başlıyor! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Mehmet Kalkan dedi ki;
23.9.2010

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]