Uzman Dr. Ender Saraç'tan İmza Günü

ANKARA'da, 35'inci yılını kutlayan Ali Ünyazıcı Baharat tarafından düzenlenen imza gününe katılan Uzman Dr. Ender Saraç, 8'inci kitabı olan 'Ruhsal Gelişim ve Kader' ile 'Doğanın Şifalı Eli' kitaplarını imzaladı.

Uzman Dr. Ender Saraç'tan İmza Günü
ANKARA'da, 35'inci yılını kutlayan Ali Ünyazıcı Baharat tarafından düzenlenen imza gününe katılan Uzman Dr. Ender Saraç, 8'inci kitabı olan 'Ruhsal Gelişim ve Kader' ile 'Doğanın Şifalı Eli' kitaplarını imzaladı.

Çankaya Kızılay'da bulunan Ali Ünyazıcı Baharat tarafından kuruluşunun 35'inci yılına özel bir program düzenlendi. Düzenlenen programa katılan Uzman Dr. Ender Saraç, burada kendisine ait kitaplarını imzaladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği imza gününde Dr. Saraç açıklamalarda bulundu.

Kendisine sıkça sorulan soruların başında, 'kadınlarda düzensiz adet, adet sancıları ve menopoz' olduğunu ve bunun cevabının kitap içerisinde de yer alan tariflerde bulunduğunu söyleyen Dr. Saraç, şöyle konuştu:

"Ağızda karanfil çiğnemenizi öneriyorum. Günde 3 veya 4 defa karanfili çiğneyin. Ağrılı dönemde de papatya, anason ve karanfil çayı için. Ağızdan da magnezyum ağırlıklı yüksek gıdalar almak yararlı olacaktır. Örneğin, hint fıstığı, marul ve yeşillik gibi bununda çok faydası olacaktır. Bu dönemde tuzu, beyaz unu ve şekeri azaltmakla birlikte, bol sıcak su içmek de iyi gelecektir. Yapılan bir araştırmaya göre de, günde 40-45 dakika yürüyüş yapan hanımefendilerin adet sancıları çok daha az oluyor. Menopoz çağındaki hanımefendiler için ise akşam yatma saatine yakın iri birer tutam civanperçemi, aslanpençesi ve anason çayı içmek. Gündüz ise iki fincan adaçayı içmek iyi gelecektir. Genetiği bozulmamış soya bulurlar ise ondan yiyebilirler."

Baharda burun tıkanıkları, gözlerde kızarma ve alerjilerin bayağı yaygınlaştığını söyleyen Dr. Saraç, "Bunun için de bahar alerjilerine karşı, polen alerjisi normalde karıştırılıyor. Çiçek poleniyle, arı polenini karıştırmayın. Arı poleni ilkbahar alerjilerine karşı iyi gelir. Bu arada pırasa, soğan, kırmızı doğal et bol tüketirseniz, bahar alerjilerine iyi gelir. İçerisine papatya, soğan kabuğu, elma ve ayva kabuğu bunlardan bir çay yapabilirsiniz. Günde 3 veya 4 fincan içebilirsiniz. Bir de normal adaçayı veya tuzlu suyla gargara yapın. Alerjenleri uzaklaştırmış olursunuz. Gece yatarken de 2 fincan papatya şahtere çayı içerseniz, akşam akıntınız azalır" dedi.

- Ankara

15.3.2018 - 32174

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]