Vajinal Sorunlara Estetik Çözümler…

Kadınların genç ve sağlıklı görünümü vajinal bölgeleri için de istemeleri, artık bir tabu değil.

Vajinal Sorunlara Estetik Çözümler…

İşinizden ve günlük yaşam ritminizden kopmadan uygulanan Monalisa Touch (dokunuşu) sayesinde istediğiniz cinsel
yaşam kalitesine sahip olabilirsiniz.

Vücudun diğer organlarının oluşturduğu sorunlar kişiye özel iken vajinal sorunlar cinsel partneri de etkilediğinden bahseden Dr. Türker Özyiğit, her iki cinsi de ilgilendirdiğini belirtti. Hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, kronik öksürük, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenler kadın cinsel organlarında "vajinal relaksasyon sendromu" olarak bilinen vajinal kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi bir seri dinamik ve fonksiyonel kayıplara neden olmakta.

Özellikle yaşlanma ve doğum travmasının doğal süreciyle orantılı olarak ortaya çıkan vajinal gevşeme ve sarkmaların oluşturduğu patolojik değişimler, sürtünme hissinin azalması neticesinde cinsel doyumda azalma, eşler arasında soğukluk gibi psikolojik sorunlara da neden olmakta.

Vajina estetiği;

Son yıllarda lazer teknolojileri ve estetik cerrahideki gelişmeler, sosyo-ekonomik ve kültürel seviyedeki hızlı yükseliş kadınların kendilerine verdikleri önemin artmasını sağladığından öne çıkan konular arasına girdi.

Karbondioksit lazer ile radyofrekansın birlikte uygulandığı Monalisa Touch (dokunuşu) ağrısız, anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günübirlik uygulanan non invaziv bir yöntemdir diyen Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Türker Özyiğit, Monalisa Touch ile vajinal kasların eski kuvvet ve sıkılığını geri kazandığını vurguladı. Vajinanın iç ve dış çapı azalır. Gevşeklik, kuruluk, kaşıntı, sürtünme ve ilişki esnasında ağrı şikayetleri düzelir. Monalisa vajinoplastisi 5-10 dakika gibi çok kısa sürede uygulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan uygulama sonrası istirahat gerekmez, işinizden ve günlük yaşamın ritminden kopmazsınız. Monalisa touch vajinoplasti ile, doğum yapmadan önceki vajinal sıkılığa geri dönüldüğünden seksüel aktivite ve çiftin cinsel doyuma ulaşması
mümkün olmaktadır.

MONALİSA TOUCH VE VAJİNAL ATROFİ/ STRESS İNKONTİNANS:

Kadınlarda gerek menopoz, gerekse kanser veya değişik nedenlerle yapılan cerrahi sonrası gelişen östrojen eksikliği nedeniyle genital bögedeki kan dolaşımı azalır, vajinal mukozadaki dökülme ve inceme sonucu vajinal atrofi oluşur. Menopoz sonrası kadınların yaklaşık %50 sinde görülen vajinal atrofinin derecesiyle ilintili olarak genital irritasyon, kaşınma, kayganıkta azalma, anormal akıntı, kuruluk, enfeksiyonlara eğilim, hatta ilişki esnasında ağrı hissedilebilir. Ayrıca dış genital bögedeki yağ dokusu azalmasına bağlı renk değişiklikleri ve vajenin görünümünde bozukluklar gözlenir.

Yine mesane bölgesi kaslarında gevşeme ve atrofi sonucu öksürme, hapşırma, gülme, egsersiz gibi fiziksel aktiviteler esnasında stres inkontinans olarak bilinen istemsiz olarak idrar tutamama şikayetleri de başlar.

Vajinal atrofi, eşlerin cinsel yaşamını ve yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Özellikle kadınlarda yaşanan tüm bu olumsuz etkiler cinsel yaşamdan soğuma, kaçınma, eşler arasında cinsel tatminsizlik, depresyon, güven kaybı, hatta evliliğin tehlikeye girmesi gibi ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

MONALİSA TOUCH NASIL ETKİ EDİYOR?

Fraksiyonel CO2 Lazer, vajina mukoza dokusuna etki ederek kollajen üretimini harekete geçirir ve kan kışını hızlandırır. CO2 Lazer uygulaması sonrası cilt altı kollajen liflerinde ani olarak 30% oranında kısalma ve ciltte gerilme meydana gelir. Sonuçta, uygulama bölgesinde hem mevcut kollajen dokusu hızla yenilenir, hem de yeni kollajen lifleri oluşur.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ameliyatsız vajina gençleştirmede altın standart olarak kabul edilmektedir. Uygulama sonrası vajinanın iç ve dış çapı azalır, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

İYİLEŞME DÖNEMİ NASIL GEÇİYOR?

Monalisa dokunuşu sonrası herhangi bir yan etki beklenmemektedir. Uygulama sonrası mümkün olan en kısa sürede yürüyüşler yapılmalıdır. İşlem sonrası duş alınabilmekle birlikte sadece 3-4 gün kadar bir süre cinsel aktivite kısıtlaması gerekebilmektedir.

HANGİ SIKLIKLA UYGULAMA YAPILMAKTADIR?

Monalisa dokunuşu 15-45 gün aralıklara 3-5 seans yapılmakta, sonrasında sıkılaşmadaki sürekliliği devam ettirmek amacıyla her yıl 1 seans olarak tekrarlanması önerilmektedir.

SONUÇLAR HEMEN GÖRÜLEBİLİYOR MU?

5-10 dakika süren uygulamanın etkileri bir gün içinde görülür ve kanal daraltılmış olur. Kuruluk, kaşıntı, hassasiyet ve ilişki esnasında irritasyon gibi şikayetlerdeki düzelmeler hemen birinci seansdan sonra farkedilmektedir. İşlemin oluşturduğu doku reaksiyonları 1-2 hafta devam edecek olup işleme bağlı etkilerin tamamen farkedilmesi ise ortalama 1-2 aydır.

MONALİSA TOUCH İLE BAŞKA NELER YAPILABİLİR?

Vulva beyazlatması: yaşla, doğum nedeniyle veya genetik olarak genital bölge koyulaşmaları tedavilerinde Lazerle iç dudak küçültme ve şekillendirme

Lazer kliteroplasti (lazerle klitoris estetiği)

Lazer dış dudak küçültme/dolgunlaştırma: kök hücre yağ transferi ile kombine edilebilir

Lazer perineoplasti: lazere vajinal açıkıktaki genişleme tedavisi (vajina ağzı estetiği)

Stres inkontinans: hapşırma, öksürme ile idrar kaçırma şikayetlerinde de kullanılmaktadır.

6.4.2015 1 - 17201Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Sağlık Video Diyabet Nedir?
Diyabet Nedir?
Sağlık Video İdeal Bel Çevresi Ne Kadar Olmalıdır?
İdeal Bel Çevresi Ne Kadar Olmalıdır?
Sağlık Video Mide Ülseri Kanama Yapar mı?
Mide Ülseri Kanama Yapar mı?

 

[Hata Bildir]