Vaser 4 D ile Kum Saati Bedenler...

Özellikle bölgesel yağlanmalardan rahatsız olanların imdadına yetişen liposuction uygulamasının son yeniliği olan yöntem, yağları yok etmekle kalmıyor, kum saati beden formunun oluşturulmasını sağlanıyor..

Vaser 4 D ile Kum Saati Bedenler...

Vaser 4D tekniğinin, vaser olarak bilinen ultrasonik liposuction işleminin en son yeniliği olduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar yöntemin, estetikte yeni bir tedavi olduğunu söyledi ve kum saati bedenler konusunda sorularımızı yanıtladı:

Kum saati bedene sahip olmak neden önemli ?

Eş seçerken erkek genleri farkında olmadan sağlıklı ve üreme kapasitesi daha fazla olan beden tiplerine yöneliyor. Bunun kum saati beden tipi yani belin ince kalçaların daha belirgin olduğu beden tipi olduğu belirlenmiştir. Bunun altında bilimsel gerçeklerde bulunmuştur. Kalçalara özel uzun zincirli çoklu yağ asitlerinin bu tür kadınların çocuklarının daha akıllı olduğu da belirlenmiştir. Bu tip yağlar çocuk beyin gelişiminde önemli.
Bel kalça oranı özellikle 0.7 ile 0.8 arasında olanlar bu konuda oldukça şanslı.

Yaşla birlikte kum saati bedende bozulduğu için bu tür beden tiplerinin erkek genleri tarafından tercihi de azalıyor. Sadece daha güzel bir bedene sahip olmak değil erkekler tarafından eş olarak tercih edilme şansları da artıyor.

Kum saati beden nasıl yapılıyor ?

Bunun için vaser 4D teknolojisi kullanılıyor. Öncelikle bel ve karından maksimum yağ olabildiğince kansız ve koruyarak alınıyor. Bu teknolojide yağ önce içerde parçalanıyor, sonra kolayca çekiliyor. Deri altı damarlar ve bağ dokusu olabildiğince korunduğu için işlem sonrası sarkma ya da düzensiz iyileşmeyi de önlemiş oluyor. Kas yapısı gelişmiş kişilerde spor yapmış gibi bir beden silüeti de oluşturmak mümkün. Çıkan yağlar mikrofat tekniğine uygun kalçaya enjekte ediliyor.

İşlem sonrası iyileşme nasıl ?

Dikişsiz ve dokuları koruyucu bir işlem olduğu için klasik yöntemlere göre iyileşme daha hızlı. Korse giyilen bir dönem var, sonuç hemen görülebilir. Tam olarak oturması bir kaç ayı bulur.

Kalçalara verilen yağ kalıcı mıdır ?

Bu yöntemle alınan ve mikrofat tekniğine uygun verilen yağ hücre enjeksiyonlarında tutan hücre sayısı çok daha yüksek ve kalıcı.

Bu yöntem ile ne tür kazançlar sağlanmış oluyor ?

Kıyafet estetiği çok artar. Beden siliüeti olumlu olarak değişir. Kişiye daha genç bir görüntü verir. Hiç bir yabancı madde kullanılmadan beden doğal bir şekilde şekillendirilmiş olur. Bel ve kalça oranı ile bel-kalça açısı ideal sınırlarda oluşur. Bütün bunlar düşünüldüğünde vaser 4D ile kum saati beden formunun oluşturulması aslında beden heykeltıraşlığıdı.

7.12.2016 - 24557Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]