Vasiyeti Yerine Getirildi, Karaciğeri Umut Oldu

Vasiyeti yerine getirildi, karaciğeri umut olduBURSA - Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki bayan hastanın organları vasiyeti gereği bağışlandı.

Vasiyeti yerine getirildi, karaciğeri umut oldu

BURSA - Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki bayan hastanın organları vasiyeti gereği bağışlandı.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yaşayan ve 10 gün önce beyin kanaması nedeniyle Bursa Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen 72 yaşındaki Hatice Alagöz yapılan tedavilerin ardından yoğun bakım servisine alındı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

Bursa Dörtçelik Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Hemotoloji ve Nefroloji Bölümünde Sorumlu Hemşire olarak çalışan kızı Fatma Alagöz ile konuşan Organ Nakli Koordinatörleri annesinin organlarını vasiyet ettiği cevabını aldı.

Bağış onayının alınmasının ardından Bursa Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi Yetkilileri çalışmalara başladı. Bursa Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen operasyon sonucu Hatice Alagöz'den alınan karaciğer, yine Bursa'da özel bir hastanede organ bekleyen başka bir hastaya nakledildi.

Hemşire Fatma Alagöz "Annem organlarının bağışlanmasını istiyordu. Kendisi gönüllüydü. Ben nefroloji ve hemotoloji kliniğinde hemşire olarak çalışıyorum. O yüzden diğer tarafta hastaların ve yakınlarının organ beklerken neler yaşadığını yakinen biliyorum. Bu zorlukları evde annemle paylaştığımda annemin böyle bir isteği oldu. Ağabeyim Hasan Alagöz'ünde isteğiyle bayram öncesi bir bayram hediyesi olarak gönül rızasıyla, çok severek ve mutlu olarak bağışladık. Onun vasiyetini yerine getirmenin sevincini yaşadık" dedi.

31.08.2017 - 28683Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]