Yatalak Kalmaması İçin 90 Bin Lira Gerekli

Yatalak kalmaması için 90 bin lira gerekli Ameliyat olamazsa 3 yıl sonra yatalak olarak yaşantısına devam edecekORDU - Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığı olan, bugüne kadar geçirdiği iki ameliyata rağmen iyileşemeyen 32 yaşındaki Elif Yıldız'ın yeniden ameliyat...

Yatalak Kalmaması İçin 90 Bin Lira Gerekli

Yatalak kalmaması için 90 bin lira gerekli

Ameliyat olamazsa 3 yıl sonra yatalak olarak yaşantısına devam edecek

ORDU - Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığı olan, bugüne kadar geçirdiği iki ameliyata rağmen iyileşemeyen 32 yaşındaki Elif Yıldız'ın yeniden ameliyat olup sağlığına kavuşması için 90 bin lira gerekli. Aile, yetkililer ve hayırseverlerden destek bekliyor.

Ilıca Mahallesi'nde annesi ile yaşayan Elif Yıldız, 3 yıla kadar ameliyat olamazsa yatalak olarak hayatına devam edecek. Birçok hastaneyi gezerek çare aradıklarını belirten anne Hatice Yıldız, "Kızımın sağlığına kavuşması için gitmediğim hastane, gitmediğim doktor kalmadı. İki kere ameliyat oldu. Maalesef olumlu cevap alamadık. Bir yakınımızın tavsiyesi üzerine İstanbul'da özel bir doktora gittik. Kendisinin bizlere verdiği cevap bizleri umutlandırdı. Kızımın hastalığını yüzde 70 oranında düzelteceğini söyledi. Bunun için ise 90 bin TL gibi bir maliyet olduğunu belirtti. Çok umutlandık ancak bunu yaptıracak maddi durumumuz yok. Tüm yardımseverlerden kızım için yardım bekliyorum. Eğer ameliyat olamazsa kızım 3 yıl sonra yatalak olarak yaşantısına devam edecek" dedi.

Kızının bütün ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını belirten anne Yıldız, "Tek başına kızım bir yere gidemiyor. Hep yanındayım. Bütün ihtiyaçlarını ben karşılıyorum. Eşimi 24 yıl önce kaybettik.

Yıllardır tek başıma mücadele etmeye çalışıyorum. Eğer ameliyat olamazsa kızım 3 yıl sonrasında yürüyemeyecek ve yatağa bağlı olarak hayatını sürdürecek. Lütfen sesimize kulak versinler" ifadelerini kullandı.

Sağlık durumunun iyi olmadığını belirten Elif Yıldız, "Yürüyemiyorum ve dışarı tek başıma çıkamıyorum. Ayakkabımı bile tek başıma giyemiyorum. Eve mahkum bir şekilde hayatımı sürdürüyorum. Yeni görüştüğümüz doktor çok güzel şeyler söyledi. Ben de umutlandım. Kendi başıma yürümem için yüzde 70 garanti verdi. 'Sadece yürürken biraz aksarsın fakat kendi başına yürürsün' dedi. Çok mutlu oldum ve umutlandım. Ameliyat olmaya karar verdim ve inşallah yardımsever vatandaşların yardımı ile ameliyat olacağım. İlk olarak sağlığıma, ondan sonra da hayallerime kavuşmak istiyorum" diye konuştu.

Komşularından Ahmet Yücetepe ise, "Bizler de kızımız için bir şeyler yapmak istiyoruz. Durumu gerçekten bizleri çok üzdü. Geçmişte yanlış tedavi sonrası bu hale gelmiş. Duyarlı vatandaşlarda da kızımız için yardım bekliyoruz" şeklinde konuştu.

32 yaşında ki Elif Yıldız, 90 bir liralık ameliyat masrafı için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

4.7.2017 1 - 27847Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]