Yaz aylarında cildinizi bakımla koruyun

Yaz mevsimiyle birlikte güneşli ve sıcak günler kendini hissettirmeye başladı. Cilt Bakım Uzmanları, yazın sıcak geçtiği bu aylarda cilt bakımına özen gösterilmesi gerektiğini ve cilt bakımı için beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar, yüksek sıcaklıkların, güneş ışınları ve nem değişikliklerinin cildi olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor. Yaz aylarında cilt bakım uzmanlarının önerilerinin dikkate alınması gerektiği belirtilirken, cildin güneşin zararlı etkilerinden korunmasıyla sağlıklı bir görünüm kazanabileceği belirtiliyor.

Yaz aylarında cildinizi bakımla koruyun

Uzmanlardan, "Yaz aylarında cildinizi bakımla koruyun" önerisi

İSTANBUL - Yaz mevsimiyle birlikte güneşli ve sıcak günler kendini hissettirmeye başladı. Ancak yazın gelmesiyle birlikte cilt sağlığını korumak da önemli bir konu haline geldi. Cilt Bakım Uzmanları özellikle yazın sıcak geçtiği bu aylarda cilt bakımına özen gösterilmesi gerektiğini ve cilt bakımı için beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Uzmanlar yaz ayında yüksek sıcaklıkların, güneş ışınları ve nem değişikliklerinin cildi olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor. Bu bağlı olarak yaz ayında güneşin parlak ışınlarına daha fazla maruz kalan cildin güneş yanıklarına, yaşlanmaya ve hatta cilt kanserine karşı daha hassas hale gelebileceği belirtiliyor. Yaz aylarında cilt bakım uzmanlarının önerilerinin dikkate alınması gerektiği belirtilirken, cildin güneşin zararlı etkilerinden korunmasıyla sağlıklı bir görünüm kazanabileceği belirtiliyor.

Yazın cildinin yenilenmesi ve desteklenmesi için günde 4 defa güneş koruyucuyu kullanılması gerektiğini ifade eden Crystal Güzellik Salonu sahibi Özlem Aksünger, "Yaz aylarında en çok dikkat etmemiz gereken en önemli püf noktalarından birisi korumak. Korumayla üçüncü cilt bariyerini güçlendirmemiz gerekiyor. Kış aylarına göre yaz aylarında özellikle güneşin etkisiyle birlikte cilt altındaki melanin, pigmentasyon seviyesi 10 kata kadar çoğalır. Bundan dolayı cildinin yenilenmesi ve desteklenmesi için günde 3 ila 4 defa 3-4 saatte bir muhakkak güneş koruyucuyu arttırmamız gerekiyor. Onun dışında gene cilt yenilenmesine destek vererek soğuk ya da soğuğa yakın duş alımı çok önemli, soğuk suyla yıkamak. Tüm kan dolaşımını aktifleştiriyor. Bunun yanı sıra dengeli beslenme özellikle C vitamini ağırlıklı. İçeriden cildin amino asit ve vitamin desteklerini vererek içten sağlıklı bir şekilde beslenerek dıştaki güzelliğinizi tamamlayabiliyoruz. Özellikle en çok korkulan lekelerin artması ya da yağ ifrazatından dolayı oluşan sivilcelenmeler, en büyük problem. Bunun önüne geçebilmek için aylık muhakkak rutin bakımların yanı sıra ev bakım desteği çok önemli. Geceleri kullanacakları maskeyle birlikte yağ ifrazatı varsa dengeleyebilirler. Eğer leke problemi varsa yine geceden cildi besleyip gündüzleri de koruma altına alıp özellikle 50 faktör koruyucu birlikte cilde destek verebilirler" dedi.

Vatandaşların güneşin etkisi tam tepedeyken kesinlikle güneşlenmemelerini gerektiğini söyleyen Aksünger, "Özellikle çok yoğun deniz, güneşin olduğu noktalarda kesinlikle denize girip çıktıktan sonra güneşin etkisi tam tepedeyken kesinlikle güneşlenmemelerini öneririm. Eğer hani gerçekten güneşlenmek istiyorlarsa da bir duş alıp koruyucu kullanıp ondan sonra güneş ışınlarından faydalanmak çok daha faydalı olacaktır cilt akışından. Yoksa aksi takdirde yoğun pigmentasyon seviyesi yükselir ve lekeye meyil verir. Kesin özellikle leke oluşmaması için geceden maske ve serumlarla cildimi beslenip sağlıklı beslenmiş, yenilenmiş, nemlenmiş bir cilt. Gündüz de koruyucu faktör sürüldüğü takdirde zaten güneş ışınlarına karşı bir bariyer oluşturacak. Dolayısıyla oluşabilecek zararlı ışınları geri tepecektir. Ama geceden herhangi bir etkileyici bir işlem yapmazsak, gündüze kalkıp denize girersek o tuzlu suyun etkisiyle güneşin ve UV ışınların vermiş olduğu zararlarla birlikte cilt altındaki melanin seviyesi harekete geçerek olumsuz etki oluşturabilir. Problemlerim var, lekelerim var, aknelerim var. Uzaktasınız ama merkezimize gelemiyorsunuz. Ne yapabiliriz? Bu noktada gerçekten sadece bir fotoğraf atarak sağlı sollu önden yakın fotoğraflarla online analizle birlikte cilt dokunuzdaki probleme yönelik bir set hazırlıyoruz ve ev bakımıyla destek veriyoruz" şeklinde konuştu.

20.7.2023 - 70440Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]