Yaz Gitti Güneş Lekesi Kaldı

Geride kalan yaz mevsiminde güneşlenmenin dozunu fazla kaçıranlar, tatil sonrası yazdan kalan güneş lekelerinden kurtulamıyor.

Yaz Gitti Güneş Lekesi Kaldı
Özellikle yüz bölgesindeki yanık ve güneş lekelerinden şikayetlerinsonbaharda artmaya başladığını belirten Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, lekelerin kalıcı hale gelmeden ve ciddi bir cilt problemine dönüşmeden uygulanması gereken doğru bakım yöntemlerini anlattı.

YAZ GÜNEŞİNİN LEKELERİNİ TEMİZLEME VAKTİ

Sonbaharın gelişiyle birlikte tatili sona erenlerin ve normal hayatına dönmeye hazırlananların en çok şikayet ettiği konulardan olan güneş lekesi, özellikle kadınların keyfini kaçıran cilt problemlerinden bir tanesi. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan vücut bölgelerinde görülen bu lekeler, doğru medikal cilt bakımları ve leke tedavileri yapılmadığında kalıcı hale gelebiliyor. Hem erkeklerin hem de kadınların yaşayabildiği bu durum tatil sonrası için ciddi bir problem yaratıyor. Ancak yazdan kalan güneş lekelerine karşı etkili yöntemler de yok değil. Bu soruna karşı ilk yapılması gereken şeyin doğru cilt analizi olduğunu belirten Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, cilt analizi ile kişilerin leke geçmişi tespit edilerek kişiye özgü doğru yöntemlerin uygulandığını ve lekelerden tamamen kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Özkan "Güneş sıcağının rahatlatan özelliği ve D vitamini etkisi biraz aşırıya kaçınca yüzde önemli hasarlara neden oluyor. Bu nedenle yaz mevsimine veda ederken güneşin yüzümüzde bıraktığı lekelerden kurtulamıyoruz. Hem erkeklerin hem de kadınların yaşamış olduğu bu durum tatil sonrası için ciddi bir problem yaratıyor. Bu sorunu yaşayanların çözüm bulabileceği en etkili yöntem ise doğru medikal cilt bakımları ve leke tedavileridir. Herkesin cilt yapısı farklı olduğu için gerekli medikal işlemler öncesinde cilt yapısını önce doğru bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Analizi yapılan cilde özel uygulamalar gerçekleştirerek daha sağlıklı sonuçlar alınabiliyor. " şeklinde konuştu.
HEM GÜNEŞ LEKESİNDEN HEM DE KIRIŞIKLIK VE SARKMALARDAN KURTULUN

Leke tedavisi konusunda farklı alternatif yöntemlerin uygulanabildiğini belirten Didem Özkan, şunları söyledi: "Cilt bakımında esas aldığımız konu kişilerin ihtiyacına özel medikal uygulamalar olmasıdır. Burada sorunu tedavi edici, kalıcılık sağlayan ve efektif sonuçlar alabilecek uygulamalar yapılması önemli. Cilt yaşı, kişinin yaşı, sosyal statüsüne, konforuna ve cildin leke durumuna göre kişiye özel olarak birden fazla leke tedavi protokolleri oluşturulabilir. Tedavilerde ise önemli olan ciltte ki lekelerin işlemden sonra tekrar oluşmayacak bir şekilde doğal yöntemlerle tedavi edilmesidir. Özellikle yüz, boyun, dekolte bölgelerinde oluşan lekelere karşı uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı medikal bir bakım işlemi olan HydraFacial uygulaması bu tarz durumlarda çokça tercih edilen, doğal ve başarılı bir yöntemdir. Ayrıca o an cildinizde bulunan hasarın veya lekenin durumuna göre HydraFacial tedavisinin yanında Fraksiyonel Lazer, Karbon Peeling, Dermapen uygulamaları da ihtiyaç doğrultusunda uygulanabilir. Böylece güneş lekesinin yanı sıra kırışıklık ve sarkmalardan da kurtulabilirsiniz. "

18.9.2018 - 35169

İlgili Diğer Yazılar
Susuz kalan deri sertleşiyor
Susuz kalan deri sertleşiyor
Stres cilt sorunlarına yol açıyor
Stres cilt sorunlarına yol açıyor
Cilt Sağlığınıza Yazın Dikkat Edin
Cilt Sağlığınıza Yazın Dikkat Edin
Güneş Lekelerinden Kurtulabilirsiniz!
Güneş Lekelerinden Kurtulabilirsiniz!
Cildinizi Yaz Boyu Koruyun!
Cildinizi Yaz Boyu Koruyun!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]