Soğuk Algınlığı Soruları

Soğuk Algınlığı Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Soğuk Algınlığı Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Soğuk Algınlığı Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Kalbimdeki Ağrı Ciddi Bir Şey midir?

  Kalbimde ağrı var. Genelde akşamları oluyor, normalde kısa sürüyor ama mesela bugün sürekli var. Daha önce de olurdu ama soğuk algınlığı olduğunda olurdu. Nefes alıp vermemde bir sorun yok. Bunun yanında başka bir hastalığım da yok. Sizce ciddi bir şey mi?

 • Burun Ameliyatımdan Sonra, Solunum Yolu Hastalıklarım Başladı. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, 2008’de burnumda kemik olduğu için ameliyat oldum. Sol burun deliğimde tıkanma olduğundan kemikleri aldırdım ancak o günden sonra üst solunum yolu hastalıklarından kurtulamadım. Doktorlar ameliyata bağlı olarak, direncim düştüğü için, bu durumun olacağını söylüyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Annemin Burnu 4 Aydır Koku Almıyor. Ne Yapmamız Gerekiyor?

  Merhaba, annem 48 yaşında ve yaklaşık 4 aydır burnu koku almıyor. Grip algınlığıyla başladı bu durum. Dahiliyeye ve KBB doktoruna gittik, burun spreyi verdi ama bir işe yaramadı. Daha sonra nörolojiye gittik ve MR çektirdik. Sonucunda bir sorun olmadığı söylendi. Babamı kaybetmemizden dolayı depresyondan olabileceği söylendi. Annemin tekrar koku alabilmesi mümkün mü? Bize yardımcı olabilir misiniz?

 • Soğuk Algınlığı İçin Nasıl Bir Tedavi Uygulamalıyım?

  Soğuk algınlığına yakalandım. Ateşim var, öksürürken balgam çıkartıyorum ve yutkunurken zorlanıyorum. Nasıl bir tedavi yöntemi uygulamalıyım?

 • Sol Böbrek Kısmımda Acıma Oluyor. Üşütmeden midir? Yoksa Başka Bir Hastalık mıdır?

  Merhaba, sabah kalktığımda hissettiğim, sol böbrek kısmıma bastırdığım zaman bir acıma oluyor, hatta sol tarafıma yattığımda rahatsız ediyor. Ben üşütmeden olduğunu düşünüyorum, ayrıca öğleden sonra azalıyor. Üşütmeden midir yoksa başka bir hastalık olabilir mi?

 • Burnumda Balgamsı Bir Akıntı Oluyor. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 32 yaşındayım. Yaklaşık 2-3 aydır, her gün ve günde en az 5-6 defa olmak üzere, burnumun sadece sağ tarafında, havalı-şeffaf ancak balgamsı büyük bir akıntı oluyor. Sürekli yıkadığımdan, birikme dolayısıyla ağrı ya da zonklama olmuyor. Herhangi bir acı da duymuyorum. Bu akıntının sebebi ne olabilir?

 • Uzun Süreli Soğuk Algınlığı Olur mu?

  Merhaba, yaklaşık 1 aydır soğuk algınlığına bağlı burnum akıyor. Aynı zamanda kulaklarım da tıkanıyor. Doktora gittim, bana östaki kanalı tıkalı dedi, verdiği ilaçları kullanmama rağmen halen sorunum devam ediyor. Bu kadar uzun süreli soğuk algınlığı olur mu ve kulaklarımın bu tıkanıklığı ne kadar daha sürer?

 • Burnumdaki Tıkanıklığın Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, 20 gündür burnumun bazen sağ tarafı bazen de sol tarafı tıkanıyor ve burnu boşaltırken kulağımdan hava çıkar gibi sesler geliyor. Doktora gittim, iltihap olmadığını, östaki kanalının soğuk algınlığından tıkandığını söyledi. Clarines ve Tantum verdi. İlaçlar bitti ama sorun devam ediyor. Ağrı yok fakat devamlı burnumu boşaltıyorum. Ne yapmalıyım?

 • Farenjit Tedavisi İçin Kullandığım İlaçlar İşe Yaramadı, Ne Önerirsiniz?

  10 gün önce burun akıntısı, boğaz ağrısı şikayetiyle gittiğim doktordan konulan farenjit ve soğuk algınlığı teşhisi ile yazılan ilaçları (Forza, iliadin sprey ve croixlex 625 mg) kullandım ve ilaçlarım bitmiş olmasına rağmen şikayetlerim hala devam ediyor. Ayrıca bir hafta süren kulak ağrım 2 gündür şiddetlenmiş durumda özellikle yutkunurken çok ağrı hissediyorum. Bu arada kulaklarım kapalı durumda sanki su kaçmış gibi (son 1 aydır denize falan girmedim) sorumu yanıtlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • Boğazımda Çoğalan Şişlikler İçin Ne Yapmam Gerekir?

  İyi günler, çene altında boğazımda birkaç ayda bir tekrarlayan şişlikler oluyor ve ağrı, ateş yapıyor. Bu şişlikler sanki ürüyor, geçen seneden daha çok şişlikler var. İki defa özel hastaneye gittim ama her ikisi de farklı sebeplerden kaynaklandığını söyledi. İlk gidişimde soğuk algınlığı, oturuş şeklimden olabilir dendi. Birkaç ay sonra tekrarladığında başka bir hastaneye gittim enfeksiyon olabilir dendi ve ilaç bile verilmedi. Ben bu ağrılarla yaşayamayacağım. Bana ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verir misiniz?

 • Ses Tellerinin Zayıf Olma Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, boğazımla ilgili şikayetlerimden ötürü doktora gittim. Bazı kontrollerden sonra sol ses tellerimin sağ ses tellerime oranla çok daha zayıf kaldığı ortaya çıktı. Bunun bir çok sebebinin olabileceğini ve vakit kaybetmeden Gata’ya gitmem gerektiği söylendi. Bu sebepler nelerdir? Soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklar buna sebep olabilir mi?

 • Üşütmüşüm ve Burun Deliklerim Tıkalı, Ne Yapabilirim?

  2 gün önce açıkta yatarak üşütmüşüm. Burun deliklerimden biri sürekli kapalı. Ne yapabilirim? Öksürük yok.

 • 19 Aylık Kızımda Burun Akıntısı, Hapşırma ve Öksürük Var, Ne Yapmalıyız?

  Merhaba 19 aylık bir kızım var. Son iki haftadır kuru öksürük vardı. Şimdi iki günden beri burun akıntısı, hapşırma ve öksürükte arttı. Bu durumda sadece peditus vermemiz yeterli midir? Neler yapmalıyız? Kızım 12,5 kg boyu:81,5.

 • Bebeğime Benden Grip Bulaştı, Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar. Sanırım 5 aylık bebeğime benden grip virüsü bulaştı boğazında gıcık var gibi öksürüyor ve az da olsa hırıltılı nefes alıyor. Tedavi için önerilerinizi nelerdir? Teşekkürler.

 • Çinko Eksikliği Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

  Çinko eksikliği yaşayan birisinin nasıl beslenmesi gerekir. Buna bağlı olarak ne yapmak lazım, ne tür sorunlara gebedir çinkonun eksikliği? Teşekkürler bu hizmetten dolayı.

 • Grip Aşısı Hangi Zamanlarda ve Nasıl Vurulmalı?

  Bu sene ilk kez grip aşısı yaptırdım. İğneyi yapan hemşire 1 ay sonra tekrar yaptırman gerekiyor dedi,1 ay sonrası öğrendim ki iş yerimdeki doktorumuz grip aşısını tüm şirket çalışanlarına yapıyormuş. Yanına gitmeden önce telefon açıp söyledim ben ilk kez yaptırdım bu sene iki kez olmam gerekiyor diye söylediler doğrumu diye sordum. Senede bir kez yapıldığı yanıtı aldım ama bu beni ikna etmedi. Grip aşıları marka marka değişiyor da özellikleri de mi değişiyor diye endişe duymaya başladım. Sizden öğrenmek istediğim ilk kez grip aşısı olanlar 1 ay arayla iğne yaptırdıkları doğru bir uygulama mı? Marka özelliğini değiştiriyor mu? İlginize teşekkürler. İyi çalışmalar.

BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Gizemli Virüs Corona hakkında bilinmeyenler
Prof. Dr. Çağrı Büke, Corona virüsünü tüm detayları ile anlattı
Çin'de koronavirüsünden korunmak isteyen vatandaşlar maske almak için metrelerce kuyruk oluşturdu
Diz sakatlığı zamanında tedavi edilmezse futbolcunun kariyeri bitebilir!
Sinüzite endoskopik çözüm !
Çocuğunuz erken yoruluyorsa dikkat: Influenza çocuklarda kalp kasını etkiliyor
Vücut ısısını korumak kış hastalıklarını önlüyor
Gebelik diyabetinin anne karnındaki bebeğe 4 olumsuz etkisi
İnmeye yol açan 10 risk faktörü
Grip hamileleri tehdit ediyor
Yıllarca karın ağrısının nedeni bulunamadı… yumurtalıklarında 'varis' çıktı

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]