Soğuk Algınlığı

Soğuk algınlığı , rinovirüs adı verilen bir çeşit çok küçük mikropların neden olduğu, yılın her mevsiminde rastlanan, çok bulaşıcı, salgınlar yapabilen bir hastalıktır. Genellikle hafif seyreder ve kendiliğinden geçerse de, vücut direnci düşük ve bağışıklık sistemi zayıf kişilerde sinüzit, zatürree ve orta kulak iltihabı gibi önemli bakteri enfeksiyonlarına yol açabilir.

Devamı...





Soğuk Algınlığı Makaleleri

Endonezya'da Soğuk Algınlığına 'Bozuk Paralı' Tedavi

Endonezya'da Soğuk Algınlığına 'Bozuk Paralı' Tedavi

Endonezyalilar, soguk alginligi icin geleneksel "bozuk para" tedavisini tercih ediyor.
Soğuk Algınlığı İçin Hazırlanabilecek Gıdalar Nelerdir?

Soğuk Algınlığı İçin Hazırlanabilecek Gıdalar Nelerdir?

Dunyada 'superfood' statusune kavusmus bircok gida var
Günde En Az 2 Kivi Tüketilmeli

Günde En Az 2 Kivi Tüketilmeli

Kis mevsiminde artan soguk alginligi ve gribe yakalanmamak icin, C vitamini yonunden zengin olan kivinin gunde 2 adet...
Günde En Az 2 Kivi Tüketilmeli

Günde En Az 2 Kivi Tüketilmeli"

Ozellikle kis mevsiminde artan soguk alginligi ve gribe yakalanmamak icin C vitamini yonunden zengin olan kivinin bolca...
Hastalıktan Korunmak İçin C Vitaminli Besinleri Tüketin

Hastalıktan Korunmak İçin C Vitaminli Besinleri Tüketin

CUKUROVA Universitesi Tip Fakultesi Balcali Hastanesi'nde gorevli diyetisyen Tugce Ozakcaoglu, kis aylarinin gelmesiyle...

 'Soğuk Algınlığı' İle İlgili Tüm Makaleler...

 

Soğuk Algınlığı Haberleri

Sonbaharın Gelmesiyle Aktarlarda Yoğunluk Yaşanıyor

Sonbaharın Gelmesiyle Aktarlarda Yoğunluk Yaşanıyor

Kis aylarinin habercisi sonbaharin gelmesiyle birlikte Erzincan'da ki aktarlarda hareketlilik yasanmaya basladi
Sinüzit nedir, neden olur? Sinüzit nasıl geçer? Sinüzit baş ağrısı yapar mı?

Sinüzit nedir, neden olur? Sinüzit nasıl geçer? Sinüzit baş ağrısı yapar mı?

Sinuzit, genellikle soguk alginligi veya alerjik reaksiyonlar sonucunda ortaya cikan bir hastaliktir
Menenjit nedir? Belirtileri, tedavisi ve önlenme yöntemleri

Menenjit nedir? Belirtileri, tedavisi ve önlenme yöntemleri

Menenjit, beyin ve omuriligi etkileyen bir enfeksiyon turudur
Uçuk neden çıkar, nasıl geçer? İşte uçuğun belirtileri ve tedavisi

Uçuk neden çıkar, nasıl geçer? İşte uçuğun belirtileri ve tedavisi

Ucuk, dudak ve burun cevresinde gorulen bir viral enfeksiyon olup, soguk alginligi ve atesli durumlar, stres ve gunes...
Irak Sağlık Bakanlığı, Hindistan'da üretilen zehirli madde içerdiği iddia edilen ilacın kullanımını yasakladı

Irak Sağlık Bakanlığı, Hindistan'da üretilen zehirli madde içerdiği iddia edilen ilacın kullanımını yasakladı

Irak Saglik Bakanligi, Hindistan'da uretilen ve zehirli madde icerdigi iddia edilen soguk alginligi ilaci Cold Out'un...

 'Soğuk Algınlığı' İle İlgili Tüm Haberler...

Soğuk Algınlığı Videoları

Gripten Nasıl Korunuruz?
Gripten Nasıl Korunuruz?
Grip İle Soğuk Algınlığı Arasında Ne Fark Vardır?
Grip İle Soğuk Algınlığı Arasında Ne Fark Vardır?
Grip Aşısı Kimlere Yaptırılmalıdır?
Grip Aşısı Kimlere Yaptırılmalıdır?
Gribin Belirtileri Nelerdir?
Gribin Belirtileri Nelerdir?
Domuz Gribi
Domuz Gribi

 'Soğuk Algınlığı' İle İlgili Tüm Videolar...

 

Soğuk Algınlığı Soruları

Grip Aşısı Hangi Zamanlarda ve Nasıl Vurulmalı?

Bu sene ilk kez grip asisi yaptirdim

19 Aylık Kızımda Burun Akıntısı, Hapşırma ve Öksürük Var, Ne Yapmalıyız?

Merhaba 19 aylik bir kizim var. Son iki haftadir kuru oksuruk vardi. Simdi iki gunden beri burun akintisi, hapsirma ve oksurukte artti

Çinko Eksikliği Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Cinko eksikligi yasayan birisinin nasil beslenmesi gerekir

Sol Böbrek Kısmımda Acıma Oluyor. Üşütmeden midir? Yoksa Başka Bir Hastalık mıdır?

Merhaba, sabah kalktigimda hissettigim, sol bobrek kismima bastirdigim zaman bir acima oluyor, hatta sol tarafima yattigimda rahatsiz ediyor

Bebeğime Benden Grip Bulaştı, Ne Yapmalıyım?

Merhabalar. Sanirim 5 aylik bebegime benden grip virusu bulasti bogazinda gicik var gibi oksuruyor ve az da olsa hiriltili nefes aliyor

Üşütmüşüm ve Burun Deliklerim Tıkalı, Ne Yapabilirim?

2 gun once acikta yatarak usutmusum. Burun deliklerimden biri surekli kapali. Ne yapabilirim? Oksuruk yok.

Ciğerlerimdeki Ağrının Sebebi Ne Olabilir?

8-10 gundur cigerlerimde, genellikle hareket ederken bir agri oluyor, yanma gibi bir agri

Soğuk Algınlığı İçin İlaç Kullandım Fakat Burun Akıntım Hiç Geçmedi. Ne Önerirsiniz?

Merhaba, yaklasik 3 aydir burnum akiyor, belirli saatlerde yuzumu ates basiyor ve gece yatarken bogazimda hirilti oluyor

Uzun Süreli Soğuk Algınlığı Olur mu?

Merhaba, yaklasik 1 aydir soguk alginligina bagli burnum akiyor. Ayni zamanda kulaklarim da tikaniyor

Burnumdaki Tıkanıklığın Sebebi Ne Olabilir?

Merhaba, 20 gundur burnumun bazen sag tarafi bazen de sol tarafi tikaniyor ve burnu bosaltirken kulagimdan hava cikar gibi sesler geliyor

 

 

[Hata Bildir]