İL İL HASTANELER

Aksaray Devlet Hastanesi

  Aksaray Devlet Hastanesi  
Aksaray Devlet Hastanesi
Hastane Adı: Aksaray Devlet Hastanesi
Telefon: (0382) 212 91 00
Faks: (0382) 213 52 07
Adres: Zafer Mahallesi Nevşehir Caddesi No: 117
İlçe: Aksaray Merkez
İl: Aksaray
Web Adres: www.aksaraydevlethastanesi.gov.tr
Harita: Aksaray Devlet Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Aksaray Vilayetinde hastane kurulması Cumhuriyetin ilk yıllarına rastlamaktadır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 5. yıl dönümünde yani Ağustos 1928 yılında; Vali Ziya Bey'in özverili ve büyük gayretleri sonucunda o zamanki adı ile "Memleket Hastanesi" Aksaray halkının hizmetine sunulmuştur.

Vali Ziya Bey, oğlunun ameliyat için Konya’da bulunduğu sırada; oğlu Cevdet'in ameliyatını gerçekleştiren operatör doktor Muhsin Bey ile tanışmış ve sonrasında, 13 Haziran 1928 tarihinde Aksaray'a döndüğünde Hastane kurulması için harekete geçmiştir.

Vali Ziya Bey; Hastanenin kurulması için gerekli olan ödenek, plan ve projeyi temin için yaptığı girişimler 5 Ağustos 1928 tarihinde sonuç vermiş ve hastane binası olarak dönemin Hilal-i Ahmer Cemiyeti (Kızılay Derneği) Aksaray Merkez Reisi Avukat İzzet Bey (Turan)'in evi, hastane olarak kullanılmak üzere, 5 yıl süreyle, seneliği 2 bin liraya Vilayet-i Hususi Dairesince (Özel İdare Müdürlüğü) tarafından kiralanarak, bugün İl Sağlık Müdürlüğü olarak kullanılan yerde, 25 yatak kapasiteli ve 2 tabiple sağlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Aksaray Devlet Hastanesi Hakkında

Misyonumuz

Kurumsal gücümüzün kaynağı olan bütün çalışmalarımız ile, gelişen tıp ilmini takip ederek, farklı ekollerin uygulandığı modern, teknolojik cihazların kullanıldığı, hasta haklarına saygılı, sürekli fikir üreten, yeniliklere açık, güler yüzlü, profesyonel bir ekip ruhu ile, etik kurallarına uygun, hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutarak insanımızın layık olduğu sağlık hizmetini sunmaktır.

Vizyonumuz

Sağlık hizmetlerini etkin, verimli ve hakkaniyetle uygun bir şekilde organize ederek, hastanemizin hizmet kalitesini sürekli yükselterek, sağlık sektöründe tercih edilen seçkin bir hastane olmak.

Yorumlar
Ayşegül Dinç :devlet hastahanesınde randevu uygulaması yapılmıs ama bu uygulamadan kımse faydalanamıyor hastahanede bu ısle kım ılgılenıyorsa sadece bı goruntu koymus baska bı sey yok
05.04.2011

Ali Günay :Randevu alan oldumu hiç, gerçekten merak ediyorum. Bu nasıl sistem.sistemi lütfen düzeltin veya kaldırın.
03.03.2011

Toygar Aslanhan :ya bu internet üzerinden randevu sitemini kaldırın yada bi iyileştirme yapın kardeşim milleti ne diye perişan ediyosunuz randevu işine bi çözüm getirilmesini istiyorum böle olmazsa gereken yerlere bildirelim ki çözüm bulsunlar hiç kimsede perişan olmasın
23.01.2011

Ayhan Özkaraca :günlerdir e randevu sisteminin düzelmesini bekliyorum ama sizde bu problemi düzeltme gibi bir çalışma yok e randevu sistemini kaldırında sorunda bitsin millete işkence çektirmeyin.
31.08.2010

Mesut Karakaya :internetten randevuyu kaldirmissiniz. verdiginiz numarada faxa bagli bu nasil istir? uzaktan geliyorum' madem randevu yok telefonla veya netten randevumuz yoktur deyin.... web sitesi hazirlamak onemli degil ona bakabilmek islevsel halde tutabilmek onemli...........
18.08.2010

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]