İL İL HASTANELER

Alman Hastanesi

 Alman Hastanesi 
Alman Hastanesi
Hastane Adı:Alman Hastanesi
Telefon:(0212) 293 21 50
Faks:(0212) 293 47 52
Adres:Sıraselviler Caddesi No:119 Taksim
İlçe:Beyoğlu
İl:İstanbul
Web Adres:www.almanhastanesi.com.tr
Harita:Alman Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden bir doktora soru sormak için tıklayınız.Hastaneden randevu almak için tıklayınız.Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Hastane 140 yıldan fazla süre önce 1852'de kuruldu.

Alman Hastanesi Hakkında

Universal Hospitals Group Misyonu

Hipokrat yeminini, onuru ve şerefi kabul eden, etik deontolojik kurallar içinde, demokrat, özgür, başarılı, inovasyon eşliğinde son teknolojileri en üst seviyede, en iyi şekilde kullanan, gelecek teknolojileri kendine hedefleyen, kurallarını, standartlarını, meslek ahlakını her zaman çağa uygun kullanan, teşhis ve tedavilerinde hasta ve yakınlarının memnuniyetini kurumun menfaatlerinin önünde tutan; hasta maliyetlerini hasta lehine kullanan, hastaya çok özel olduğunu hissettiren, hasta haklarına ve hastanın hekim seçme özgürlüğüne saygılı, hasta için aldığı kararları hastasıyla paylaşarak duygusal ve tıbbi tedavileri birlikte uygulayan, dünya sağlık sistemindeki değişim ve gelişmeleri birebir takip eden, Türkiye’de, dünyada referans bir hastaneler grubu olma özelliğini, standartlarını yükselterek sürdürmektir.

Universal Hospitals Group Vizyonu

Dünyaya açık, hastalarına açık, hasta yakınlarına açık, yetenekli, eğitimli çalışanlarıyla son teknolojileri ustaca kullanan, farklı etkili kaliteli tıbbi uygulamalarıyla örnek, vizyoner ve akademik tıbbi kadrolarıyla saygın, yurt içi yurtdışı hastalarına yurtiçinde ve yurtdışında kutsi ve ulvi olan sağlık hizmetlerini en iyi şartlarda ve üstün bir seviyede veren,  son teknolojilerde her zaman ilk olmanın gururunu yaşayan, yılların tecrübesini, deneyimini hastalarıyla paylaşan,  hastalarını önemseyen, mükemmeli sunan, hastaların tıbbi ve tıbbi olmayan bildiği tüm sırlarını hastanın izni olmadan, hasta yakınları ile dahi asla paylaşmayan, bu sırları kendi sırlarından daha özenle saklayan, çalışanlarının ve hastalarının, hatta hasta yakınlarının eğitimini titizlikle uygulayan, verdiği küresel sağlık hizmetiyle din, dil, ırk, renk, yaş, sınıf, cinsiyet, ücret, ideoloji ve zaman farkı gözetmeyen, profesyonel gücü amatör bir ruh ile birleştiren Türkiye’de, dünyada bir model, bir marka olma onurunu taşımaktır.

Alman Hastanesi Politika ve Hedefleri

Hasta ve ailesinin bütünsel memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak, Hastanın, ailesinin ve yakınlarının memnuniyet ve önerilerini sistematik olarak ölçebilmek ve değerlendirmek. Beklenti ve ihtiyaçları saptayarak, planlama ve uygulamalarda bulunmak. Hastaya ekonomik, hızlı teşhis ve hızlı tedavi hizmeti sunmak. İyileştirme alanlarını tespit ederek, uygulamaya aktarmak. Deontolojik uygulamalarla çalışmak. Çağdaş bilgi ve akademik çalışma sonuçlarının, hizmet kalitesini arttırma ve güvence altına alınmasında kullanımını sağlamak, Uluslararası standartlarda bilimsel çalışmaları hizmet alanlarında kullanıma sunmak. Uluslararası bilimsel kongrelerde kurumsal yayınlarla yer almak, katılımları desteklemek. Hasta ve aileleri ile çalışanların yararlanabileceği, çağdaş bilgi bankaları entegre etmek. Çağdaş teknolojilerin kullanımını sağlayarak, teşhis ve tedavide öncü uygulamalarda bulunmak, Sağlık hizmetlerinde çağdaş teknolojilerin kullanımını sağlamaya yönelik uygulamalarda bulunmak. Teknoloji kullanımı ile bütüncül sağlık hizmetlerinde, öncü ve yenilikçi girişimlerle hizmet vermek Uluslararası standartları benimseyen hizmet kalitesini sağlamak ve sürdürmek, Tıbbi ve idari uygulamalarında bütünsel kalite yönetimi ve JCI Akreditasyon Standartlarını (Joint Commission International) uygulamak. Tüm uygulamalarında, tüm çalışanların katılımı ile sürekli ölçüm, analiz ve iyileştirmeyi sağlayacak yaklaşımlarla çalışılmasını sağlamak. Bu uygulamalar sonucunda belirlenmiş politika ve prosedürlere uygun hizmet verilmesini desteklemek. Meslek ahlakı ile sosyal sorumluluğunun bilincinde sağlık hizmeti sunmak, hasta ve ailesinin hak ve sorumluluklarının bilincinde hizmet tasarımı ve uygulamalarında bulunmak. Tüm uygulamalarında bilimsel etik ilkeleri benimsemek ve uygulamak. Hasta ve ailesinin haklarının korunmasında, savunucu ve destekleyici hizmet anlayışını yerleştirmek.

Yorumlar
İrem Açıkalın:Bir hastanenin muhasebesine 2 gün boyunca ulaşılmazmı? İnanılır gibi değil. Alt tarafı bir fiyat almak istedim ulaşmak mümkün değil. Rezalet!
02.04.2014

Mustafa Türkyılmaz:sayın yetkili 15-01-2013 tarihinde muayene olan oğlum ahmet türkyılmazın radyoloji bölümünden muayene raporunu istedim ama 10 gündür bir türlü raporu temin edemedik mail atabilirseniz sevinirim yardımınızı rica ediyorıum teşekkürler
11.03.2014

Hakan:Alllah aşkına insanları süründürmeyin maaşlarını verin bizlerin napalım dilenelimmi evde çolum çucum perişan gidin görün hak verir merhamete gelirsiniz belki
15.11.2013

Nalan Akdemir:acil bölümünüzde neden pratisyen hekim çalıştırıyorsunuz?konulan teşhis yapılan müdahalenin uzman dr tarafından yapılmasını daha dogru oldugunu düşünüyorum.her ne sebeple gidersek gidelim penisilin başlanıyor bu sizce normal mi?başka tedavi biçimi olmadıgı söyleniyor bi arkadaşımın çoçuguna birbirlerinin etkilerini azaltan iki ilaç aynı anda verilmiş ertesi gün başka hastahanede bu ilaçların kesinlikle aynı anda kullanılmaması gerektiği söylenmiş böyle pratisyen hekimler tarafından hem tedavi uzuyor hemde çoçuklarımızın hayatı tehlikeye giriyor bu konu ile ilgileneceğinizden eminim yapılan değişiklikleri bizleri ve çoçuklarımızı düşünerek yapmanızı rica ediyorum...
07.03.2011

Funda Aydın:Hastanenizde;(istanbul saç ekim ve estetik merkezi ) adı altında görev yapan dr.Alp aslanın başında bulunduğu ekipe 2009 aralık ayında saç ektirdim.Fakat operasyonun öncesinde bana taahhüt edilenler yerine getirilmediği gibi başarısızlıklarına bahaneler bulup her şeyin normal olduğu söylenip ek işlemden gayri-ciddi bir şekilde vazgeçtirildi.Üstelik o televizyonlarda söylediği etik kurallara uygulamada uyulmadığı gibi yanlış ve yanıltıcı eksik bilgiler verirdi.ilk randevularında doktor diye konuştuğum ve anlaştığım kişinin sekreter olduğunu öğrenmem şu anda çalıştığınız doktor ve ekibi hakkında bilgi verecektir. Beni geri dönüşü olmayan sıkıntıya sokan bu doktoru kurumunuza bildirmek istiyorum.insanın beklentilerini yükseltip sonra başarısızlığını kabullenmeyen bu kişi bence bu işi yaparken bir kere daha düşünsün.
10.02.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

Doktorlar
Op.Dr. Fatma ŞimşekOp.Dr. Fatma Şimşek
Diyetisyen  Gizem TutarDiyetisyen Gizem Tutar
Dr. Serpil YükselDr. Serpil Yüksel
Anlaşmalı Kurumlar
Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta
Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta

Ak Sigorta
Ak Sigorta

Anadolu Sigorta
Anadolu Sigorta

Axa Oyak
Axa Oyak

Başak Sigorta
Başak Sigorta

Birlik Sigorta
Birlik Sigorta

Demir Hayat Sigorta
Demir Hayat Sigorta

Güneş Sigorta
Güneş Sigorta

Güven Sigorta
Güven Sigorta

HDI Sigorta
HDI Sigorta

Işık Sigorta
Işık Sigorta

Koç Allianz Sigorta
Koç Allianz Sigorta

Med-Net Sağlık Hizmetleri
Med-Net Sağlık Hizmetleri

Promed Bilgi Yön. Sis. ve Sağ. Dan.
Promed Bilgi Yön. Sis. ve Sağ. Dan.

Yapı Kredi Sigorta
Yapı Kredi Sigorta

 

[Hata Bildir]

 

 

 

TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/Hastanecomtr