İL İL HASTANELER

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: (0312) 595 30 00
Faks: (0312) 363 33 96
Adres: Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulucanlar
İlçe: Altındağ
İl: Ankara
Web Adres: www.ankarahastanesi.gov.tr
Harita: Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1957 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesi adıyla kurulmuştur. Hastanemiz 1954 yılında Alman ve Fransız mühendislerin denetiminde inşa edilmeye başlanmış, hastanenin projesi Fransız mimar Jean Volter tarafından çizilmiştir. Başlangıçta 4 servis ve 1 hemşire olmak üzere 120 yatak kapasitesi ile hizmete girmiştir. Bünyesinde barındırdığı Cebeci Sağlık Koleji 1986 yılında hastanemiz bahçesinde yapılan ek binaya geçmiştir. Poliklinik, hemşire lojmanı gibi kliniklerde yenileme çalışmaları artan ihtiyaçlara cevap verecek çeşitli projelerle yeniden yapılanma ve modernizasyon çalışmaları yapılmaktadır. Merkezi ameliyathaneler, acil ameliyathaneler, acil servis binası, acil yoğun bakım açılmış olup, servislerde; dahiliye, nöroloji, nöroşirurji yoğun bakımları ile beraber fiili yatak kapasitesi 616 acil müşaade, diyaliz, hemodilaliz dahil edilirse yatak sayısı 678'dir. Hastanemizde asistan eğitimi yanı sıra anestezi, radyoloji ve laboratuar teknisyeni kursiyerleri, diyaliz kursiyerleri, çevre sağlık koleji öğrencileri de teorik ve pratik eğitim görmektedir.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Kalite Politikamız
Hasta sağlığı alanında öncü bir kuruluş olmak amacıyla;

  • Hastalarımızın ve yakınlarının memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı,
  • En son teknolojik gelişmelere paralel olarak çalışanların niteliğini eğitimlerle geliştirerek verilen hizmete uyarlamayı ve çalışan memnuniyetini sağlamayı,
  • Toplam Kalite Yönetimi felsefesini ve sürekli gelişmeyi,
  • Çevre sağlığına duyarlılığı,
  • Yasal mevzuatlara uygun olarak sağlık hizmeti vermeyi,
  • İlke edinmiş bir kuruluş olmak kalite politikamızdır.


Misyonumuz
Biz sağlık hizmeti ve eğitimde;

Hastalarımız İçin
İnsanın temel haklarından biri olan güvenirlik ve hızlı sağlık hizmetini tıbbi ve etik kurallara bağlı kalarak kalite inancımızla bütünleştirerek sunmak.

Asistan Hekimlerimiz İçin
Çağdaş eğitimle, insani ilişkilerde sosyal iletişimin ve bilimsel alanda araştırmacılığın önemini kavramış temel becerilerle donatılmış, uzman hekimler yetiştirmek.

Toplumumuz İçin
Ulusal sağlık politikaları ve belirlenen stratejilere uygun, kolay ulaşabilir, verimli ve etkin sağlık hizmeti sunmak için varız.

Vizyonumuz

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi;

Hasta ve çalışan gereksinimlerini çağın gereklerine uygun olarak karşılayan bir yapıya sahip, kendi alanlarında girişimci, araştırmacı, yenilikçi, liderlik yeteneğine sahip uzman hekimler yetiştiren, sürekli yenilenen ve ileri teknolojileri hızla kullanan dünya standartlarında sağlık hizmeti vererek başkentin ve ülkenin en kaliteli, en güvenilir sağlık hizmetini en eğitimli personel ile sunan, dünya çapında bilimsel çalışmaların yapıldığı bir merkezdir.

Yorumlar
Cebrail Baştaş :1991 yılında hastanenizde olduğum ameliyetım hakkında bilgi almak istiyorum sorunum tam olarak ne tedavi olursan iyileşme durumum var mı? bu sebeplerden hastalığım hakkında bilgi almak istiyorum.cevabınızı şahsıma ait olan facebook adresime iletmenizi rica ediyorum.
22.03.2014

Ahmet :Göz bankası Doktorlarından Kornea ile ilgili Doç Dr. Ayşe BURCU hanıma minnettarız. Allah razı olsun. Bir yıldır yanlış ilaç tedavisi sonucunda Ayşe hanım ile tanışmak nasip oldu. Çok memnunuz.. Başka söyleyecek söz bulamıyorum. Gayretli ve özverili çalışmaları için tebrik ediyorum...
28.06.2013

Azime Yıldırım :2011 Kasım ayında genel cerrahide ameliyat oldum. Cerrahım Osman Bey di. kendisine müteşekkirim. Tedavim 2 gün yataklı 25 gün ayakta kontrolle kapıldı. Bu benim narkozlu 2. ameliyatımdı. İlk ameliyatım 29 Mayıs hastanesinde oldum. Ama Ankara hastanesindeki doktor ilgisi kontrolü özellere on basar şekilde idi. Tedavi sürecinde hastanede gözlemlediğim; Doktorlarımızın dinlenme saatlerini geçirecekleri odalar hiç te onlara yakışmıyor. 10 yıl eğitimleri sürüyor 10 yılda tecrübe edinmeleri gerekiyor bu ortamlarda mı yapacaklar bunları. Bence sağlık bakanlığı doktorların yaşam alanlarını da hasta odaları gibi güzelleştirmeli. Temizlik elemanları sık ve derin temizlik yapmalı. Doktor odalarını da temizleyi vermeliler. Yazık cerrah cerrah mı olsun, yoksa yediğini toplasın yıkasın tozlarımı alsın. Ne perişan ortamda nöbet tutuyorlar. Azcık başını koysa kanepe kanepe değil. Vallahi hallerine çok yandım. Hasta onlardan daha rahat yatıyor. Eskiye oranla Ankara hastanesinde çok şey değişmişti ama temizlik temizlik temizlik diyorum tuvaletleri iyi temizlenmeli diyorum. Cerrahlarımıza daha ferah dinlenme odaları diyorum. Sevgiler sunuyorum.
18.06.2013

İlkay Bedir :Merhaba; neden sitenize giriş yapamıyorum vaktim yok tahlil sonuçlarını almam gerekiyor fakat bir türlü sitenize erişimi sağlayamadım
07.05.2011

Bilge Dursun- İsmail Ekiz'in Torunu :Nöroloji Servisi'ne teşekkürü bir borç bilirim. Dedemi tekrar hayata döndürdünüz. Levent Hoca ve ekibine sonsuz saygılar
06.05.2011

Tüm yorumlar için tıklayın

 

[Hata Bildir]