İL İL HASTANELER

Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

  Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi  
Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Adı: Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon: (0312) 310 32 30
Faks: (0312) 311 80 54
Adres: Türkocağı Sokak No: 3 Sıhhiye
İlçe: Altındağ
İl: Ankara
Web Adres: http://www.aftr.gov.tr/
Harita: Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haritası için Tıklayın.
Hastaneden randevu almak için tıklayınız. Hastaneye yorum yapmak için tıklayınız.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı bünyesinde tıbbi rehabilitasyon alanında hizmet veren ilk yataklı merkez olup 28 Ağustos 1968 tarihinde açılmıştır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi Sağlık Bakanlığı’nın birinci beş yıllık kalkınma planı dahilinde 1963 yılında uygulamaya konulmuştur. 28 Ağustos 1968 tarihinde yurdumuzun ilk yataklı rehabilitasyon merkezi olarak hizmete sunulmuştur. Hastane ilk 50 yatan, 200 ayaktan gelen hastaya hizmet kapasiteli olarak açılmıştır. Daha sonra artan talep nedeniyle kat ilavesi yaptırılarak kapasitesi arttırılmıştır.

Hastanemiz 270 yatak kapasitesine sahip olup 6 Klinik bünyesinde Nörolojik ve Ortopedik Rehabilitasyon ağırlıklı hizmet vermektedir. Çocuk hastalara yatarak rehabilitasyon hizmeti sunan 40 yataklı ilk merkezdir.

Yorumlar
Aysel Aslan :Telefonlarınız neden açilıp hemen kapatılıyor ulaşılamıyor anlayamadım.
08.12.2014

Belgin Guckiran :Fizik tedavi hastanesinde hastalara ve yakinlarina yardim edecek bir personele cok buyuk ihtiyac var .. Hastaneye gelenlerin hepsi vucutsal ozurlu.. Hasta yakinlarinin .. bu hastalari yataktan arabaya .. arabadan yataga transfer etmelerini beklemek AKILLARA DURGUNLUK verici bir durum ~!!! .. Buna hemen bir cozum bulunmasi lazim.. Turkiyede bu kadar issiz varken .. boyle bir hizmete onem vermek lazim.. Ucretli bile olsa bunu yapmak lazim
04.07.2014

Hatice Doruk :merhaba ben bu sene liseden mezun oldum. celal bayar üniversitesi ftr bölümüne puanım yetiyor ve ben bu bölümü okumayı gerçekten çok istiyorum ama ftr okumakta endişelerim var. ileri yaşlarda meslekte sıkıntı çekiliyor mu ve bahsedildiği kadar zor bir meslek mi? Bir de hangi üniversiteden mezun olduğumuz çok önemli bir kriter mi? geri dönerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)
04.07.2014

 

[Hata Bildir]